Akne Kabusuna Mucize Krem

Akne Kabusuna Mucize Krem

ABD’li uzmanlar akneye anne sütüyle son verecek…

ABD’li  uzmanlar, anne sütünün bileşenlerinden olan ve hindistancevizi yağında da bulunan laurik asidin aknelerle mücadele yetisi olduğunu belirtiyor.

Yeni tedavinin, halihazırda kızarıklığa ve yanmaya yol açabilen tedavilerden farklı olarak doğal ürünlerle gerçekleştirildiği için hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

Araştırmacılar, bu materyalden oluşturulacak yeni yüz kreminin insanlar üzerindeki denemelerine yakında başlamayı ve milyorlarca gencin yaşadığı soruna doğal bir yöntemle son vermeyi umuyor.

Ancak araştırmacılar, ürünün geliştirilmesi konusunda birtakım güçlükler yaşayabileceklerini de belirtiyor. Zira, tamamen doğal materyaller tarafından üretilen ürünün deneyleri için izin alma konusunda sorunlar yaşanabilir.

California Üniversitesi’nden doktora öğrencisi Dissaya Pornpattananangkul, laurik asidin milyonlarca genci kurtarabileceğini keşfeden kişi.

“Milyonlarca insanın akne sorununa yardım edebilecek bir ilaç geliştirme şansına sahip olduğunu bilmek güzel bir his. Ergenlik akneleri gençlerin yüzde 85′ten fazlasını etkiliyor” diyor.

Tayland asıllı Pornpattananangkul, laurik asidin etkili olabilmesi için bir sistem geliştirmiş. Asidi ‘altın nanopartiküllerle’ bağlayabiliyor. Bunlar laurik asidin kremde birbirine karışmasını önlüyor ve cilde sürüldüğünde hızla ayrılmalarını sağlıyor.

Araştırmacı, çalışmasını California Üniversitesi’nin 15 Nisan’daki yıllık araştırma konferansında sundu.

Gazeteport


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Hüznüm ile Ülfeti Pareler Laleleri

Hüznüm ile Ülfeti Pareler Laleleri Şiiri

Kapat