Angelina Jolie Meme Kanseri

Angelina Jolie Meme Kanseri

Angelina Jolie Meme Kanseri

Angelina Jolie, taşıdığı yüksek kanseri riski nedeniyle iki memesini de aldırdı. Doktorlarının yüzde 87 oranında meme kanseri, yüzde 50 oranında yumurtalık kanseri riski taşıdığını söylemesi üzerine harekete geçen ve ameliyat olan 37 yaşındaki oyuncu, annesinin 10 yıl kanserle mücadele ettikten sonra 56 yaşında ölmesinin travmasını atlatamadığını ve çocuklarını annesiz bırakmak istemediği için bunu yaptığını söyledi…

Jolie ameliyat olduktan sonra meme kanseri riski yüzde 87′den yüzde 5′e düştü. Göğüslerine implant yerleştirilen oyuncu, kadınlara kendilerini ihmal etmemeleri ve dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

Oscar’lı oyuncu, “Bunun gerçek olduğunu öğrendiğimde, önceden harekete geçip riski olabildiğince azaltmaya karar verdim” dedi.

Altı çocuk annesi Jolie, tüm kadınların risk taşıyıp taşımadıklarını öğrenmesi gerektiğini belirterek “Bunları yazmamın sebebi diğer kadınlar benim deneyimimden yararlanabilir. Kanser hala insanların yüreğine korku salan bir kelime. Ancak bugün sadece bir kan testiyle riski öğrenebilirsiniz. Artık çocuklarıma kanser yüzünden ölmeyeceğimi söyleyebilirim. Ben her zamanki anneleriyim. Kendimi daha az kadın hissetmiyorum. Güçlü hissediyorum.” yazdı.

Jolie, nişanlısı Brad Pitt’e sevgi ve desteğinden dolayı teşekkür etmeyi ihmal etmedi.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Düzenli Egzersiz Meme Kanseri Riskini Azaltıyor!
Düzenli Egzersiz Meme Kanseri Riskini Azaltıyor!

Yapılan pek çok araştırma, düzenli olarak haftada 4-7 saat, orta veya yüksek düzeyde egzersiz yapmanın meme kanseri riskini düşürdüğünü gösteriyor....

Kapat