Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir?

Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir?

Bilhassa da yaz ayları geldiği zaman hava almayan ayakkabıları giymekten ve aynı zamanda ayakkabıyı giyerken ayakta çorap bulunmaması ya da herhangi bir ayak sağlığı sorununun vuku bulması gibi sebepler ayakta kokuya yol açıyor. Eğer sizlerinde ayak kokusu şikayetleriniz varsa, uzmanların ayak kokusuna iyi gelen önerilerine kulak vermenizi tavsiye ederim. Sosyal yaşamı etkileyen bir sorun olan ayak kokusunun giderilmesi için işte uzmanlarından öneriler:

Ayak Kokusuna Neler İyi Gelir?

Hem kişiyi hem de yakın çevresindekileri bir hayli rahatsız eden ayak kokusu, terlemeye bağla husule gelebileceği gibi, pek çok sorundan kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Ayak kokusunu gidermek için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Ayak kokusunu yaşamamak için öncelikle baharatlardan, soğandan, sarımsaktan, kahveden ve biradan uzak durun. Bunlar ayakta kokuya neden olan besinlerdir. Ayağı terletmeyen ve hava almasını sağlayan çorap ve ayakkabıları tercih edin. Çok uzun süre ayakkabı ile dolaşmayın.

Karbonat ayak kokusunun giderilmesinde en etkili doğal çözüm yoludur.Güçlü bir kimyasal baz olan karbonat kokuları nötr hale getirdiği için ayaklarınızı karbonatlı suda yıkayabilirsiniz. Ayrıca karbonatı çoraplarınızın içine de dökebilirsiniz.

Ayak parmaklarının arasına pudra sürmekte ayak kokusuna iyi gelmektedir. Bakteri öldürücülerden, ayak kokusu kremlerinden kullanabilir ya da ayaklarınıza kolonya sürebilirsiniz.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Sık İdrara Çıkma Hangi Hastalığın Belirtisidir?
Sık İdrara Çıkma Hangi Hastalığın Belirtisidir?

“Sık sık idrara çıkıyorum”, “bir bardak su içsem hemen idrara çıkıyorum”, “artık idrara çıkmaktan bıktım” gibi şikayetlerle uzmanların yolu tutan...

Kapat