Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

En eski yıllardan bu yana halen kullanılan ve çok alanda faydasını gösteren badem yağının hangi alanlarda hangi amaçla ve nasıl kullanıldığını merak edenlere badem yağı kullanım önerilerine sayfamızda yer verdik. Badem yağı bitkisel yağlar arasında pek çok besin maddesini bünyesinde barındıran ve pek çok amaç için kullanılan bitkisel yağ çeşitlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda badem yağını kullanmakta oldukça kolay ve basit bir işlem olduğu kadar, her yerde de kolaylıkla ulaşabileceğimiz bitkisel yağdır. Gelin badem yağını nasıl kullanmalıyız öğrenelim…

Badem Yağı Kullanımı

Badem ağacı tohumlarının soğuk sıkma yönteminden geçirilerek elde edilen badem yağı hem cilt hem de saç bakımından olay sonuçlar yaratan bitkisel yağ çeşitlerinden bir tanesidir. Hem cilt bakımında, hem saçların parlaklık ve canlılık kazanmasında, hem sakal çıkarma da hem de göbek, basen ve kalça bölgesindeki yağları eritmede badem yağı kullanılabilir. Cildin beslenmesini, sağlık kazanmasını, cilt problemlerini önlemesi gibi pek çok faydaları bulunan badem yağını kullanım önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Sakal ve kaş çıkmasında sorun yaşayan kişiler ellerine kulak temizleme pamuğu alarak badem yağına batırmalı ve daha sonrada sakal ve kaş bölgelerine sürmelidirler. Düzenli olarak her gün aksatılmadan kaş ve sakallara sürüle bade yağı kısa süre içinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Badem yağı ile karın, basen, kalça ve göbek ve bel arkası gibi bölgelerine masaj yapabilirsiniz. Badem yağı ile yapılan masaj, bu bölgelerdeki yağların erimesini hızlandıracak hem de cilt çatlakları gibi sorunlarınız varsa tedavi edecektir. Badem yağını saçlarınıza sürerek saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlara çözüm bulacaksınız.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Kaan Urgancıoğlu Kimdir?
Meraklısına: Kaan Urgancıoğlu

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Kapat