Balık Yağı Neye İyi Gelir?

Balık Yağı Neye İyi Gelir?

En fazla uskumru, gökkuşağı alabalığı, göl alabalığı, pisi balığı, ringa balığı, levrek, sardalya, kılıç balığı, istiridye, Sarıkanat orkinos balığı, mavi yüzgeçli orkinos, sarı yüzgeçli orkinos, kalkan, sardalya, hamsi ve somon gibi balıklardan elde edilen ve sağlık açısından pek çok yararı bulunan balık yağının bu yararlarını merak edenler için sayfamızda balık yağının faydalarına yer verdik. Bu balıklardan elde edilen balık yağı özellikle de gelişim çağındaki çocuklar için çok yararlı olduğu kadar, yaşı ilerlemiş ve bir takım sağlık sorunlarıyla başı dertte olanlar içinde çok faydalıdır. İşte balı yağı ne işe yarar sorumuzun yanıtı:

Balık Yağı Ne İşe Yarar?

Balık yağının faydalarından yararlanmak için öncelikle seçilen balık yağının kalitesine ve hangi balık türünden elde edildiğine dikkat etmek gerekir. Balık yağı her balıktan üretilmektedir, ancak yukarıda saymış olduğumuz balık türlerinden elde edilen balık yağları hem kaliteli hem de çok yararlıdır. Balık yağının faydaları konusunda araştırma yapan bilim insanları balık yağının yararları hakkında şu bilgilere ulaştılar.

Balık yağı kalp sağlığına, zayıflamaya, kan dolaşımına, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, romatizmal hastalıklara, Alzheimera, depresyona, göz bozukluklarına, cilde, kansere, diyabete, ülsere, gebe kalmaya ve saç bakımına çok yararlıdır. Yapılan araştırmalar balık yağının kalp krizini riskini azalttığını, çocukların beyin gelişimlerine yardımcı olduğunu, cilt ve saç sağlığında olumlu değişimlere yol açtığını ortaya çıkartmıştır.

Zayıflamak isteyenler ise egzersiz yapabilir ve balık yağı ile de metabolizmalarının daha hızlı çalışmasını sağlayabilirler. Balık yağı aynı zamanda kanser, depresyon, romatizma ve diyabet hastalıkları gibi az önce bahsettiğimiz tüm hastalıkların önlenmesine ve tedavisine yardımcıdır.


2 Yorum

 • İmge
  18 Nisan 2016 | Permalink |

  Merhaba,
  Eczanelerde satılan eczacınızın önereceği bir markayı kullanabilirsiniz.

 • RUNYUN
  30 Mart 2016 | Permalink |

  Merhaba;
  Balık yağı ile ilgili bilgi almak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen*
  Öncelikle nerden temin edebilirim?
  Lokman hekimlerde satılıyor,eczanelrde satılıyor,bir çok yerde var fakat hangisi daha iyidir hiç bir fikrim yok! Saç dökülmesine şekere kolestrole iyi geldiği söyleniyor,Rica etsem bana bir marka önerirmisiniz?

Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
İbrahim Saraçoğlu'ndan Soğan Kürü
İbrahim Saraçoğlu’ndan Soğan Kürü

Prof. Dr. İBRAHİM SARAÇOGLU'nun soğan kürü...

Kapat