Bambum Glass Serisi

Bambum Glass Serisi

Cam sebiller “Bambum Glass Serisi” ile saraylardan evlerimize giriyor!

Limonata, meyve suyu, Osmanlı şerbeti gibi çok güzel sunumlarda kullanılabilen cam sebil ürünler, Bambum sayesinde evlerimizde saray havası estiriyor.

Bambum’un yeni serisi Bambum Glass’ı tanımlamaya tek cümle yeter: Zarafetle camın şık bir flörtü…

Bambum Glass Serisi

Bambum çevreci ürünleri ile mutfaklarımıza “%100 sağlık ve %100 doğallık” katarak, “insan sağlığına” verdiği önemi daima vurguluyor. Dünyanın en hızlı yetişen bitkisi bambudan üretilen mutfak gereçleri; besinlerimizin lezzetini ve vitaminlerini koruyor. Yapı itibari ile antibakteriyel olan bambu bitkisinden hazırlanan Bambum mutfak gereçleri, bakteri barındırmıyor, defalarca yıkanmalarına rağmen dayanıklılığını sürekli koruyor.

Keyif tepsilerinden kaselere, bıçaklardan havanlara, baharatlıklardan kesme tahtalarına, ekmek saklama kaplarına, bulaşıklıklara ve hatta mumluklara kadar 100’den fazla ürün sunan Bambum, ürün çeşitliliğini artırmaya devam ediyor.

İşte, Bambum’dan son olarak bir yenilik daha geldi: Bambum Glass Serisi.

 Keyif tepsilerinden kaselere, bıçaklardan havanlara, baharatlıklardan kesme tahtalarına, ekmek saklama kaplarına, bulaşıklıklara ve hatta mumluklara kadar 100’den fazla ürün sunan Bambum, ürün çeşitliliğini artırmaya devam ediyor.  İşte, Bambum’dan son olarak bir yenilik daha geldi: Bambum Glass Serisi.

Bambum Glass Serisi

Osmanlı motiflerinden ve saraylardan ilham aldı…

Eskiden saraylarda limonata, meyve suyu, Osmanlı şerbeti gibi çok güzel sunumlarda kullanılan cam sebiller, Bambum Glass Serisi ile hayatımıza girdi. Bu cam sebillerin isimleri ise şöyle: Dolmabahçe, Beylerbeyi, Topkapı ve Yıldız.

Bambum Glass markalı ürünlerin tasarımları, çizimleri ve ambalaj dizaynları ise profesyonel bir ekiple birlikte Türkiye’de yapılıyor.

Bambum Glass Cam Sebil Serisi:

Osmanlı motiflerinden ve saraylarımızdan ilham alınarak tasarlanan Bambum Glass sebil serisi bize sağlıklı bir yaşamın kapılarını açıyor.

“Bambum Topkapı Sebil”

Kapasitesi 8.5 litre olarak tasarlanan Topkapı, tamamen el yapımı olarak imal edildi. Geniş ağız yapısı sayesinde elde yıkanabilen sebil, şık tasarımı ve zarif standı ile kolay bir kullanım sunuyor.

Fiyat: 77 TL

 

“Bambum Dolmabahçe Sebil”

Kapasitesi 10.8 litre olarak tasarlanan Dolmabahçe, tamamen el yapımı olarak imal edildi. Geniş ağız yapısı sayesinde elde yıkanabilen sebil, şık tasarımı ve zarif standı ile kolay bir kullanım sunuyor.

Fiyat: 87 TL

“Bambum Beylerbeyi Sebil”

Her bir bölümü 3.7 litre olarak tasarlanan Beylerbeyi, tamamen el yapımı olarak imal edildi. Geniş ağız yapısı sayesinde elde yıkanabilen sebil, şık tasarımı ve zarif standı ile kolay bir kullanım sunuyor.

Fiyat: 98 TL

“Bambum Yıldız Sebil”

10.3 litre olarak tasarlanan Yıldız, tamamen el yapımı olarak imal edildi. Geniş ağız yapısı sayesinde elde yıkanabilen sebil, şık tasarımı ve zarif standı ile kolay bir kullanım sunuyor.

Fiyat: 96 TL

Bambum Glass Serisi

Neden Bambu?

Dünyanın en hızlı yetişen bitkisi bambu, çevreci bir bitki olmasının yanında fonksiyonel, estetik ve son derece dayanıklıdır. Bambu diğer tüm tahta ve ahşap çeşitlerine nazaran 2-3 kat daha dayanıklıdır. Bir bambu fidanı 5 yılda tam olgunluğuna ulaşırken, meşe 50 yılda diğer benzeri ağaçlar 70 yılda bu olgunluğuna ulaşabilmektedir. Bambu, meşeden sağlam ve dayanıklı olmanın yanı sıra uzun ömürlü, hafif, ekolojik ve sağlıklıdır.

Yapı itibari ile antibakteriyeldir.

Neden Ekolojik?

Atmosferimizdeki oksijen ve karbondioksit dengesi çok önemlidir. Bambu çevre dostu bir kaynağa sahip olduğu için karbon salınımını ve küresel ısınmayı azaltarak çevreyi olumlu yönde etkiler. Yetişkin bir bambu bitkisi benzer ebatlardaki bitkilere nazaran %35 daha fazla oksijen üretirken, yine diğer bitkilere göre 4 katı daha fazla karbon soğurmaktadır. Aynı zamanda hasat edilirken ve tekrar yetişirken de çevreye kötü ve olumsuz etkileri yoktur. Çok hızlı büyüyüp gelişen bir bitki olan bambu; çölleşmeye ve yeşil yoksunluğuna karşı en iyi çözümleri sağlamaktadır.

Buna ek olarak bambu ağacından üretilen ağaçlar çelikten imal edilen bıçaklara göre üretim aşamasında daha az karbon açığa çıkarır. Örneğin 1 ton bambu bıçak üretiminde 182 kg karbondioksit açığa çıkarken; 1 ton çelik üretiminde ise 2100 kg karbondioksit açığa çıkmaktadır.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
2013 F&F Marka İlkbahar - Kıyafet Yaz Modası
2013 F&F Marka İlkbahar – Kıyafet Yaz Modası

F&F , İlkbahar/Yaz 2013 Koleksiyonu, dünya modasının çarpıcı trendlerini gardıroplarınızla buluşuyor!

Kapat