Başarılı Diyet İçin İpuçları!

Başarılı Diyet İçin İpuçları!

Defalarca diyet yaptınız ancak istediğiniz kiloya bir türlü ulaşamadıysanız, bir yerlerde hata yapıyor olmalısınız. Başarılı bir diyet için ipuçlar burada!

Beslenme uzmanları az miktarda badem ve ceviz tüketmenin faydalı olduğunu söylüyorlar. Canınız atıştırmalık bir şeyler istediğinde, aşırıya kaçmadan ceviz, badem veya fındık yiyebilirsiniz. Bademde bulunan iyi yağlar, yağ yakma genlerini harekete geçirir ve kilo vermenize yardımcı olur.

Yağları ve karbonhidratları ayrı tutun. Vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi karbonhidratlardan alırsınız. Enerjiyi aldıktan sonra üstüne yağ tüketirseniz, gerekli olan enerjiyi zaten aldığınız için, vücudunuz yağı depolar. Bu da kilo almanıza neden olur.

Her gün aynı miktarda kilo alırsanız, daha iyi hisseder ve daha fazla yemekten kaçınırsınız. Bir gün çok yer ve ertesi gün aç kalırsanız, kendinizi doymuş hissetmezsiniz. Be yüzden, her gün aynı şekilde yemeğe özen gösterin.

Kendinizi mutsuz ve sinirli hissettiğiniz zaman stres hormonları harekete geçer ve kan şekeriniz düşer. Bu durumda canınız tatlı bir şeyler yemek ister. Bu durumla karşılaştığınızda, spor yaparak kan şekeri seviyenizi kontrol altına alabilirsiniz. Spor şeklinizi değiştirebilir ve çok ağır egzersizler yapmak yerine yoga gibi hafif egzersizleri tercih edebilirsiniz.

Gün içinde neler yediğinizi fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle her yediğinizi ve ne kadar kalori içerdiğini bir kağıda yazın. Yediklerinizi kağıt üzerinde görmek, ne kadar gereksiz kalori aldığınızı anlamanızı sağlar.

Vücudunuzla barışın! Vücudunuz hakkında kötü düşünmeniz, sizi gergin ve mutsuz yapacaktır. Bu durumda kendinizi daha çok yemeğe vereceksiniz. Vücudunuzu sevin ve sinirli olduğunuzda yamak yememeyi öğrenin.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Evlilik Aşkınızı Öldürmesin!

aşk, aşkı öldüren nedenler, aşkı öldüren sebepler, cinsel çekim, evliliğin aşkı öldürmemesi için öneriler, evlilik, evlilik aşkı öldürür, evlilik önerileri,...

Kapat