Bayat Çayın Faydaları Nelerdir?

Bayat Çayın Faydaları Nelerdir?

Bayat Çayın Faydaları Nelerdir?

Her gün günde 2-3 defa demleyipte demlikte kalan çayı atarız. Ama size önerimiz demlikte kalan çayı atmayın. Çünkü demlikte kalan çay sağlıktan güzelliğe, kişisel bakımdan temizliğe kadar pek çok işinize yarayacak faydalar sunmakta. Saçlarınızın matlığından, cildinizdeki yağı arındırmaya ve hatta ayak kokusunu gidermeye kadar pek çok fayda bulacağınız bayat çayın faydaları ve kullanımı konusunda bilgiler vereceğiz sizlere…

Demlikte Kalan Çayı Atmayın

Bayat Çayın Saça Faydaları: Bayat çay saçlarınızın ışıl ışıl olmasını sağlar. Saçınızı şampuanladıktan sonra son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın. Bakın saçlarınız nasıl ışıl ışılıyor.

Ayak Kokusunu Geçirmenin Doğal Yolu: Ilık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.

Bayat Çayın Faydaları: İçmiş olduğunuz çayı posası boğaz ağrılarına son derece faydalıdır. Posaları süzüp soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara olarak kullanılır.

Bayat Çayın Cilde Faydaları: Banyodan çıkmadan son su olarak bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun,balsam vazifesi görün.

Ciltteki Yaralara Ne İyi Gelir? Çayı, derinizdeki yaraların temizlenmesi ve antibiyotik etki göstermesi için pamukla uygulayarak kullanabilirsiniz.

Eldeki Balık ve Soğan Kokusuna Pratik Çözüm: Balık ayıkladınız, ellerinizi sabunla yıkadınız ve hala balık kokuyor. Ya da soğan soydunuz, soğan kokuyor. işte kurtarıcınız demlikteki çay. Elinizi demli çayla yıkayın. Kokudan eser kalmayacak.

Gözdeki Çapaklanmaya Doğal Çözüm : Kaynamış çayı bir tasa koyup buharı gözünüze gelecek biçimde başınızı üstüne koyun. Ya da ılık çaya batırılmış gözlerinize ve etrafına uygulayın.

Yemek yerken dilinizi mi ısırdınız? Dilinizin acınsına çözüm demlikteki çaydır. Demlikte kalan çay ile günde 3 defa gargara yapın. Dilinizdeki yaranın ve çektiğiniz acının 1 hafta yerine 3 günde iyileştiğini göreceksiniz.

Buzdolabındaki Kokunun Giderilmesi İçin :  Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Evde Vücut Kremi Nasıl Yapılır?
Evde Vücut Kremi Nasıl Yapılır?

Cilt her mevsim neme ihtiyaç duyar fakat kış mevsiminde vücudun nem ihtiyacı artar. Çünkü soğuktan vücudumuz kurur ve nemsiz kalır....

Kapat