Bypass İle Sağlığınızı Pas Geçmeyin

Sağlık çağımızda çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Sağlığı etkileyen temelde birçok faktör var. Bunlar hava ve çevre kirliliği, hormonlu besinler, iyi koşulların olmaması, dengesiz beslenme olarak sıralayabiliriz. Sağlığı bozan bu tür şeylerin içerisinde başta gelen, rahatsızlıklara yol açan en önemli şeylerden birisi dengesiz beslenmedir. Bugün dünya üzerinde ve ülkemizde dengesiz ve sağlıksız beslenmeden dolayı birçok insan obezite denilen şişmanlığa yakalanmaktadırlar. Bunun önüne geçmenin en kolay yollarından biri daha dengeli ve düzenli beslenmekten geçer. Ancak diğer türlü ise mini gastrik bypass denilen ameliyatın yapılması ile kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Dengesiz ve bilinçsiz beslenme sonucunda oluşan vücuda alınan fazla yağların aşırı birikmesi ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bu tür bir ameliyatı yaptırmak oldukça faydalıdır. Özellikle şişmanlığın aşırı boyutlara ulaşmasının öne geçilmesi için tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden birisidir. Mini gastrik bypass ameliyatı esnasında mide küçük alt bölüm ve üst bölüm olacak şekilde ayrılır. Ayrılan bu bölümlerden midenin üst kısmından belli bir bölüm alınır ve gerisi bypass yapılır.

Bu işlemler sonrasında kişinin alabileceği gıdalar kısıtlanmış olur. Ayrıca sindirim sisteminin de eksiksiz olarak sağlanması için bölünen iki ayrı bölüm içinde yeniden bir düzenleme yapılır. Tıbbi olarak alınan bu hizmet sonrasında kiloların %50 ve daha fazla kısmının verildiği görülmektedir. Ayrıca kilolardan dolayı olan yandaş hastalıklarda da ciddi bir azalma meydana gelecektir.

Sağlık Kazanımları

Kilolardan dolayı tıkayıcı uyku gibi rahatsız edici durumlar azalarak yok olacaktır. Ayrıca hipertansiyon gibi hastalıklarda genel bir iyileşme kaydedilir. Diyabet olan hastaların % 90 oranında düzeldikleri görülmektedir. Reflü gibi mide rahatsızlıkları tamamen ortadan kalkar. Ayrıca şişmanlıktan dolayı oluşan bel ve sırt ağrıları da tamamen kaybolur.

Diğer bir yönden varis destekleyicisi olarak da bilinen kilolardan kurtulmak da bu sayede mümkün olmaktır. Her ne kadar ameliyattan korksam da fazla kilolarımdan kurtulmak için bu yolu seçtim. Gerçekten sağlam ve etkili sonuçların alınabileceği bu yöntem sayesinde, daha zinde ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmak mümkün. Sağlık için önemli noktalarda yardım almak için diasurg.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


1 Yorum

  • trabzonda evden eve nakliyat
    21 Şubat 2014 | Permalink |

    Bypass tıp alanında en değerli buluşlardan bence.

Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
İsmail Baki Tuncer Kimdir?
Meraklısına: İsmail Baki Tuncer

İsmail Baki Tuncer Kimdir?

Kapat