Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler

Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler

Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler

Beslenme, hormonal ve iklimsel değişikler cildimizin rengine belirlemede rol oynayan melanin pigmentinin gereğinden fazla miktarda salgılanmasına sebebiyet verdiği için, cilt üzerinde lekelenmeler meydana gelir. Güneş ışınları, bazı sistemik hastalıklar, gebelik, enfeksiyon hastalıkları, yanlış kozmetik ürün kullanımı, akne ve sivilce sonrası, ağızdan alınan bazı ilaçların da cilt rengi değişiminde rol oynadığını düşünürsek, cilt lekelerinden nasılkorunmamız gerektiğini tahmin edebiliriz. Peki var olan cilt lekelerinin giderilmesi için neler yapmalıyız? İşte onunda çözüm yolu bitkilerin şifasından geçiyor…

Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Çözümler

Bazı nedenlerden dolayı ortaya çıkan kırmızı, morumtırak, açık ve koyu cilt lekelerine bitkisel çözüm içinuygulamanız gereken bitkisel tarifleri sizler için sayfamızda paylaşıyoruz. Bitkisel tedavi yöntemleri hakkında uzman doktorların önermiş olduğu, cilt lekelerinin bitkisel çözüm yöntemleri şöyledir:

Bir adet yumurtanın akına bir adet limonun kabuğunu rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp bu karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün.

Bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı kadar el kremi ve birazda ılık su ile kıvama getirip, daha önceden temizlemiş olduğunuz cildinize sürün ve kurumasını bekleyin.Daha sonra kuruyan maskeyi cildinizi ovarak yavaşça çıkartın.

1 adet doğranmış domates, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi. Tüm malzemeleri karıştırıp, mikserden geçirip, ardından yüzünüzdeki lekelerin üzerine, ince bir tabaka halinde sürün ve on dakikabekletin. Son olarak cildinizi ılık suyla durulayın.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Evde Güneş Kremi Nasıl Yapılır?
Evde Güneş Kremi Nasıl Yapılır?

Aşırı güneş ışınlarına maruz kalmak başta cilt sağlığımız açısından oldukça tehlikeli bir durum olduğundan dolayı, yaz aylarında güneş ışınlarından kaçınmak...

Kapat