Diş Ucundaki Beyazlık Neden Olur?

Diş Ucundaki Beyazlık Neden Olur?

Diş Ucundaki Beyazlık Neden Olur?

Bazı kişilerde diş ucunda beyazlık sorunu meydana gelmekte ve bu sorunun hangi sebeplerden kaynaklı olduğu merak edilmektedir. Diş ucundaki beyazlık ciddi bir hastalığı işaret ediyor mu? Yoksa önemsiz bir süre sonra kendiliğinden geçen bir problem midir?

Diş Ucunda Beyaz Lekeler

Dişlerdeki beyaz lekelenmeler görsel güzelliği de etkileyen bir sorun olduğu için bu problem can sıkıcı olabiliyor. Düz çubuklar demeti şeklindeki dentin tabakasında bu çubukların kırılması ya da şekil değiştirmesi diş ucunda beyazlık olarak kendini belli etmektedir. Bazı kişiler diş ucunda beyazlık olmasını çürüğe bağlarlar. Diş etine yakın bölgelerin yeteri kadar fırçalanmaması da dişte beyazlık olmasına sebep olan bir etkendir.

Ortodontik tedavi gören hastalarda da bu tür lekelere rastlanmaktadır. diş minesinin zarar görmesi, diş çürüklerinin tedavisinde kullanılan aşırı flor da diş ucunda beyazlık nedenleri arasındadır. Uzman bir diş hekiminin detaylı muayenesi ile sizde ortaya çıkan diş ucunda beyazlık sorununun nedenlerini öğrenebilirsiniz.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Padişah Eşlerinin Entrikaları
Padişah Eşlerinin Entrikaları

Yaklaşık 600 yıllık bir tarihe sahip Osmanlı imparatorluğunda devlet yönetiminde perde arkasından padişahlar kadar onların gözdeleri haseki sultanlar ve valide...

Kapat