- Bir Kadın Fenomeni | Kadınlara Dair Her Şey - http://birkadinfenomeni.com -

Diyet Kalp Krizi Riskini Azaltıyor!

Posted By İmge On 16 Ekim 2012 @ 12:38 In Kalp Sağlığı,Sağlık,Sağlıklı Beslenme | No Comments

Diyet Kalp Krizi Riskini Azaltıyor!

Diyet Kalp Krizi Riskini Azaltıyor!

Doktorlar tarafından tansiyon kontrolü için önerilen beslenme düzeni ve yeme alışkanlıklarının kadınlarda kalp krizi ve felç riskini önemli ölçüde azalttığı ortaya çıktı…

ABD’de yapılan geniş çaplı bir araştırmada, diyetin kadınlarda kalp krizi ve felç riskini önemli ölçüde azalttığı belirlendi.

Gıda seçimi ile kalp krizi ve inme arasında bağ var

Araştırmacıların 25 yıl boyunca 88 bin sağlıklı kadın üzerinde yaptıkları araştırmada, gıda seçimiyle kalp krizi ve inme arasındaki ilişki incelendiğinde, sağlıkları en iyi durumda olanların, hekimlerin yüksek tansiyonun düşürülmesi için önerdiği yemek alışkanlıklarına uyanlar olduğu görüldü.

Meyve ve sebze ile beslenme riski azaltıyor

Araştırmada, meyve, sebze, tahıl, az yağlı süt ve bakliyatla beslenen kadınların, alışılagelmiş Amerikan yemekleriyle beslenen kadınlara oranla kalp krizi riskinin yüzde 24, felç riskinin de yüzde 18 düşük olduğu ortaya çıktı.

Araştırmanın başladığı 1980’de 30’larının ortasında ve 50’lerinin sonlarında bulunan deneklerin katıldığı araştırmanın sonuçları, 50 yaşlarındaki 5 Amerikalı kadından 2’sinin kalp ve damar hastası olduğu ABD için anlamlı bir oran olarak yorumlandı.

[2]
0
[3]
[2]

Article printed from Bir Kadın Fenomeni | Kadınlara Dair Her Şey: http://birkadinfenomeni.com

URL to article: http://birkadinfenomeni.com/diyet-kalp-krizi-riskini-azaltiyor.html

URLs in this post:

[1] Image: http://birkadinfenomeni.com/wp-content/uploads/2012/10/diyet-kalp-krizi-riskini-azaltiyor.jpg

[2]

: http://twitter.com/share

[3]

0
: http://delicious.com/save

[4]

Share on Tumblr: http://pinterest.com/pin/create/button/?url=http%3A%2F%2Fbirkadinfenomeni.com%2Fdiyet-kalp-krizi-riskini-azaltiyor.html&description=Diyet%20Kalp%20Krizi%20Riskini%20Azalt%C4%B1yor%21&media=http://birkadinfenomeni.com/wp-content/uploads/2012/10/diyet-kalp-krizi-riskini-azaltiyor.jpg

Copyright © 2009 Bir Kadın Fenomeni. Tüm Hakları Saklıdır.