Eller Neden Uyuşur?

Eller Neden Uyuşur?

Ellerde uyuşma ya da karıncalanma şikayeti olanlar için uzman hekimlerin ellerde uyuşma nedenleri hakkındaki bilgilerine başvurduk ve siz değerli ziyaretçilerimiz için sayfamızda açık bir dille ellerde uyuşma sebeplerini anlattık. Ellerde uyuşmaya yol açan nedenler oldukça çeşitlidir. İşte ellerde uyuşma sebepleri:

Ellerde Uyuşmanın Nedenleri

Ellerde sık sık husule gelen bir uyuşma söz konusu ise bu sorunun sebebi sinirlerle alakalı olabilir. Sinirlerin basınca maruz kalması ellerde uyuşma nedenlerinin başında gelmektedir. Ellerde uyuşma nedenleri arasında bir diğer faktörde sürekli olarak aynı hareketin tekrar edilmesidir. Bilhassa da bilgisayar başında sıkça vakit geçirenlerde ellere uyuşma veya karıncalanma meydana gelmektedir.

Ellerde uyuşma sebepleri arasında bazı hastalıklarda yer alabilmektedir. Ellerde uyuşmaya yol açan hastalıkların başında raynaud sendromu gelmektedir. Karpal tünel sendromu hastalığı da ellerde uyuşma nedenlerinin başında gelir. Son olarak ellerde uyuşma nedeni olarak gösterebileceğimiz bir diğer hastalık ise ulnar sinir sıkışmasıdır. Böyle bir sorun yaşıyorsanız profesyonel bir yardım almalı ve elinizdeki uyuşmanın neden kaynaklandığını öğrenmeli ve tedavi edilmelisiniz.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Göz Estetiği Hakkında Bilgiler
Göz Estetiği Hakkında Bilgiler

Yüz estetiğinin en önemli yanını oluşturur gözler. Çünkü karşınızdakine baktığınızda yaşı ele veren kısımdır gözler. Oysa iş hayatı ve kent...

Kapat