Elma Çayı Tarifi

Elma Çayı Tarifi

Kolesterolün düşmesine yardımcı olan, cilde tazelik kazandıran, bulantı ve kusma gibi mide rahatsızlıklarını önlemede oldukça faydalı çaylar arasında yer alan elma çayı, tüm bunların yanı sıra vücuttan toksinleri de uzaklaştırmakta olduğundan, her gün bir bardak elma çayı hazırlanıp içilmesi uzmanlarca tavsiye edilmektedir. Elma çayı yapmak için kullanacağınız elma taze de olabilir, kurutulmuşta. Siz yalnızca düzenli bir şekilde elma çayını her gün tüketmeye özen gösterin yeter. Her bitki çayı gibi elma çayı da düzenli bir şekilde tüketildiği zaman etkisini gösterecek hastalıklar ortadan kısa sürede kalkacaktır…

Elma Çayı Nasıl Yapılır?

Taze elmadan elma çayı hazırlanacak ise elmanın kabuklarını kullanacağız. İstenirse elma çiçeklerinden de elma çayı hazırlanabilir. Taze elmadan, kurutulmuş elmadan ve elma çiçeklerinden hazırlanabilen elma çayının her biri sağlık açısından yararlıdır. Elma çayı hazırlamak için size hangi yöntem kolay geliyorsa onu tercih edebilir ve elma çayı içerek sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Elma çiçeklerinden elma çayı nasıl hazırlanır?

2 su bardağı kaynayan suyun içine 2 çay kaşığı elma çiçeği koyarak beş taşım kaynattıktan sonra ateşin altını kapatın. Yaklaşık 10 dakika demlemeye bıraktıktan sonra elma çayını içebilirsiniz. İsterseniz bal ile tatlandırabilirsiniz.

Kurutulmuş elmadan elma çayı nasıl hazırlanır?

1 adet kurumuş elma 2 dilim portakal ve 1 dilim limonla birlikte ıslatılarak bir gece kadar bekletildikten sonra ateşte on dakika kaynamaya bırakılmalı ve daha sonra her gün içilmelidir.

Kurutulmuş elmadan hazırlanan elma çayı gibi, elma kabuklarından da aynı şekilde elma çayı hazırlanır.






Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek İltihabının Bitkisel Tedavisi
Böbrek İltihabının Bitkisel Tedavisi

Akut ve kronik olmak üzere iki şekilde meydana gelen tıp literatüründe piyelonefri olarak isimlendirilen böbrek iltihabı, böbreklerin iç kısımlarının bir...

Kapat