Erkek Nasıl Kadın İster?

Erkek Nasıl Kadın İster?

Erkek Nasıl Kadın İster?

Aslında kadınların pek çoğu bu tip sorulardan nefret ediyor. Kadınların onuru zedeleyen ve kadınları erkekler nezdinde küçük duruma düşüren bu tip sorular her nedense internette sık sık gündeme geliyor. Erkekler kadınları eleştiriyor. Evet bunu biliyoruz. Peki ya kadınlar? Kadınlar erkekleri hiç mi eleştirmiyor? Kadın nasıl erkek ister? Herkes ilk etapta parayı düşündü değil mi? O zaman erkek de güzel kadın ister…

Çünkü erkekler konusunda da insanın aklına hemen kadının güzelliği ve dişiliği geliyor.

Ama yapılan araştırmalar erkeklerin salt güzellik aradığını yalanlıyor. Erkekler güzel kadınlara baksalar da hayatlarındaki kadının sadece güzel olması yetmiyor.

ABD’de Pennsylvania Devlet Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre erkeklerin bir kadında aradığı özelliklerin başında esprili olması geliyor.

Araştırma ekibinden Prof. Garry Chick, “Kadının esprili olması onun genç ruhlu olmasının ve doğurganlığının sinyallerinden. Bu nedenle erkekler uzun süreli beraberliklerinde esprili kadınları tercih ediyorlar” dedi.

Araştırmada, “En çekici kadın hangisi?” sorusunun yanıtları arasında esprili birinci sırayı, eğlenceli üçüncü sırayı, şakacı beşinci sırayı alırken fiziksel anlamdaki çekicilik çok aşağılarda, dokuzuncu sırada yer aldı.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Smear Testinin Önemi Büyük!
Smear Testinin Önemi Büyük!

Jinekolojik kanser türleri halen dünyada kadınların en önemli ölüm nedenleri arasında yer alıyor. Tüm kanser türlerinden olduğu gibi jinekolojik kanserlerde...

Kapat