Erkekler Neleri Duymaktan Çok Hoşlanır?

Erkekler Neleri Duymaktan Çok Hoşlanır?

Erkekler Neleri Duymaktan Çok Hoşlanır?

Evlilik olsun, flört olsun iyi bir ilişki yürütmek kolay gibi görünse de oldukça zor. İlişki yaşamak ile iyi, sağlam bir ilişki yaşamak arasında oldukça fark vardır. Kadınlar aslında görünürde erkeklerden daha çok şımartılmak isterler ama madalyonun diğer yüzü böyle değil. Erkekler hep şımartmaktan, arayıp sormaktan, ilgilenmekten sıkılmış olamazlar mı? Hayır diyenleri duyuyor gibiyim. Kadın olarak bir iltifat, güzel söz duyduğunuzda nasıl ki gününüz güzel geçiyor, mutlu oluyor yada kendinize güveniniz geliyorsa, aynı şeyi erkekler için de düşünün. Sizler her zaman olmasa da belli aralıklarla fakat içten bir şekilde sevgilinize yada eşinize iltifat edip onun kendisiyle gurur duymasını sağlayın. Çevresinde sizden başka iltifat eden yoksa eğer, ilgisini sizden daha çok esirgemeyecektir. Yani olay dönüp dolaşıp yine kadınların mutluluğuna geliyor…

Erkeklerin Duymaktan Hoşlandıkları Sözler Nelermiş?

“Çok yakışıklısın” 

Erkekler egolarının şişirilmesinden hoşlanırlar. Böyle bir iltifat almaları, sizi etkilemeyi başardıklarını kanıtlar onlar açısından. Tek bir iltifat bile kendilerine güven duymalarını sağlarken, tüm günlerinin iyi geçmesine, aranızda herhangi bir gerilim varsa da onu çözmeye yarayacak. Deneyin, göreceksiniz. 

“Teşekkür ederim” 

Küçük bir teşekkür her şeyi değiştirir. Sizin için bir şey yaptığında bir teşekkürü çok görmeyin. Hatta ona teşekkür edebileceğiniz doğru hareketlerini yakalamaya çalışın. Size kahve getirdiğinde, kapıyı sizin için açtığında, evin temizliğine ortak olduğunda onun çabasını takdir ettiğinizi gösterin. Bir şeyi iyi yaptığını ve karşılığında ?teşekkür?le bir ödül aldığını gördüğünde aynı hareketi tekrar tekrar yapmak için efor sarf edecektir. 

“Sana güveniyorum” 

Her şeyi kontrolünüz altında tutmaktan, her şeyin en iyisini kendinizin yapacağına inanmaktan vazgeçseniz iyi edersiniz. Bazı işleri biraz da eşinizin inisiyatifine bırakmayı deneyebilirsiniz. Sonuç mükemmel olmayabilir ama en azından çabaladığını görüp takdir edersiniz. Üstelik onun da, sizin, kendisine güven duyduğunuzu hissetmeye hakkı var. Güveni hissetmek, ilişkideki bağı güçlendirmede çok etkilidir. 

“Dinliyorum” 

Erkekler genelde, kadınlardan farklı olarak, canları sıkıldığında suskunlaşırlar. Bu durumda onun yakasına yapışıp konuşturmaya çalışmak yerine onun için orada olduğunuzu, ne zaman bu meseleyi konuşmak isterse dinleyeceğinizi bilmesini sağlayın. Birbirini dinleyebilen çiftler hem daha mutlu oluyorlar hem de depresyon ve anksiyete yaşama ihtimalleri daha düşük oluyor. 

“Günaydın, hadi biraz cilveleşelim!” 

Bu sözü aynen kullanmayabilirsiniz. Ama bunu istediğinizi partnerinize göstermelisiniz. Sabah uyanınca biraz sevgi gösterisi herkesin hoşuna gider. Hem gece seks yapmak istiyorsanız sabah cilveleşmesini akşamki beklentinize yönelik bir mesaj olarak kullanabilirsiniz. Niyetinizi anlayacaktır. 

“Arkadaşların çok eğlenceli” 

Eşinizin arkadaşlarıyla zaman geçirmektense evde oturup dizi izlemeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu arkadaşlar, eşinizin sizden önceki hayatının bir parçasıydı ve onu her şeyiyle sevmelisiniz. Eşinizin sosyal çevresine dahil olarak onu başkalarının gözünden görebilir ve neden onunla birlikte olduğunuzu bir kez daha hatırlayabilirsiniz. 


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Çözüm
Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Çözüm

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte bakkal, market ve benzeri yerlerde satışa sunulan dondurmalar bademcik şişmesine ve bademcik iltihabına sebep olan en...

Kapat