Erkeklerin Valizlerini Eşleri Hazırlıyor!

Erkeklerin Valizlerini Eşleri Hazırlıyor

Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti arama ve karşılaştırma motoru Skyscanner, tatile çıkan çiftlerin bavullarını kimin hazırladığını araştırdı. Uluslararası katılımcılarla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre erkeklerin %27’sinin bavulunu hala eşleri hazırlıyor. Ankete katılan erkeklerin %44’ü kendi bavulunu hazırlarken, %6’sı ise kendi bavulunu hiç hazırlamadığını belirtiyor…

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner’ın anket sonuçları, erkeklerin bavullarını eşlerinin hazırladığını ortaya koyuyor. Erkek katılımcıların %35’i valiz hazırlamayı eşlerine bırakmalarının nedeni olarak eşlerinin bir şey unutmayacağından emin olmalarını, %10’u da bavul hazırlamaya üşenmelerini gösteriyor.

Kadınlar Eşlerinin Valizine de Kendi Eşyalarını Koyuyor

Eşleri için valiz hazırlayan kadınların %35’i kendilerinin daha iyi bavul hazırladığına inanırken, yaklaşık %20’si bavul hazırlamaktan hoşlandığını belirtiyor. Eşlerinin valizini hazırlayan kadınların geri kalan kısmı ise eşlerinin ne giydiğini kontrol etmekten hoşlandıklarını ve onların bavuluna da gizlice kendi eşyalarından koymak istediklerini ifade ediyor.

Kadınlar Daha Çok Eşya Götürüyor

Eşlerinin bavuluna da kendi eşyalarından koymak isteyen kadınların iyi bir nedeni var. Kadın katılımcıların %56’sı eşlerinden daha fazla eşya götürdüklerini ve daha fazla alana ihtiyaç duyduklarını belirtirken, sadece %12’si eşlerinin eşyalarının kendilerinkinden daha fazla olduğunu belirtiyor. Eşler ortak valiz götürdüklerinde ise kadınların %45’i eşlerinden daha fazla yer kaplıyor, erkeklerde ise bu oran %6 civarında seyrediyor.

Ne Kadar Çok Eşya, O Kadar Erken Hazırlık

Uçak bileti fiyatlarının yanı sıra, otel ve araba kiralama sonuçlarını da karşılaştıran Skyscanner’ın düzenlediği ankete katılan kadın seyahatseverlerin %35’i bavullarını eşlerinden birkaç gün önce hazırlamaya başlıyor. Bavullarını tatile çıkmadan bir gece ya da birkaç saat önce hazırlayan erkeklerin oranı %44 iken,  bu oran kadınlarda sadece %30. 


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Hemoroid Hastalığında Longo Yöntemiyle Acısız Tedavi
Hemoroid Hastalığında Longo Yöntemiyle Acısız Tedavi

Çocukluk çağından beri dışkılama sorunu yaşamasına rağmen bunun farkında olmayan, önemsemeyen, yaşadıklarını normal olarak karşılayan bireylerin çoğu, hayatının bir döneminde...

Kapat