İngiliz Yazar Emily Barr Son Kitabı “Yolcu”

İngiliz Yazar Emily Barr Son Kitabı "Yolcu"

İki yabancı trende karşılaşırlar. Ama trenden sadece birisi iner. Gizemli ve umulmadık bir “Yolcu”…

Genç İngiliz yazar Emily Barr, son kitabı “Yolcu”da aniden ortadan kaybolan bir kadın ile onu bulmak için peşine düşen arkadaşının gizemli ve gerilim dolu öyküsünü gerçekçi ve bir sonraki sayfada ne olacağı tahmin edilmeyen bir kurguyla anlatıyor…

Herkes Lara’nın mutlu bir evliliği olduğunu düşünürken Lara hayattan bıkmıştır. Artık bir yalanı yaşıyordur ve yeni bir iş için çok uzaklara gitmesi gerektiğinde yolculuk yaptığı trende Guy’la tanışır. Hayatı tamamen değişir. Ve bir gün Lara arkasında hiçbir iz bırakmadan gece treninde ortadan kaybolur. Sadece arkadaşı Iris onun kayboluşuyla ilgili ortalıkta dolanan hikâyeye inanmaz ve onu bulmak için yollara düşer. Iris için bu seyahat onu tehlikeli sırlara götürecek bir maceranın başlangıcıyken Lara için yıllar önce başlamış bir seyahatin sonudur.

Gerçekçi ve sürprizlerle dolu bir kurgu

Pena Yayınları İngiliz edebiyatının genç isimlerinden Emily Barr’ın gerilim romanı “Yolcu” ile okuyuculara sürükleyici bir öykü sunuyor. Ortadan yok olan bir kadın ile onu bulmak için uzun bir yolculuğa çıkan arkadaşının sürprizlerle dolu öyküsünü anlatan Emily Barr’ın kendisi de bir gezgin ve gezilerinden edindiği deneyimler romanına da nüfuz ediyor.

Genç yazarın zeki, karanlık ve okuyucuyu içine çeken anlatımı romanın sanki sinema perdesinde izlermişçesine gözünüzde canlanmasını sağlıyor. Bunda gerçekçi karakterlerin ve detaylı tasvirlerin de büyük katkısı var. Umulmadık gelişmeler romanın okuma keyfini artırıyor.

“Yolcu” okuyucusunu son sayfasına kadar çözülmeyi bekleyen bir gizemin peşinden sürüklüyor.

Kitap hakkından ne dediler?

“Beni daha ilk sayfadan itibaren esir alan şaşırtıcı bir hikâye. Emily Barr o kadar zekice kurgulamış ki bir sonraki sayfada ne olacağını tahmin etmek çok zor. İşte bir okur olarak istediğim tam da bu!”

“Tam şimdi böyle olacak dediğimde başka bir şeyle karşılaşıyorum. Tamamen başka bir yerde buluyorum kendimi. O zaman daha da dikkat kesiliyorum ve ne olduğunu öğrenmek için sabırsızlanıyorum.”

“Yolcu sizi gerçekçi karakterleriyle soluksuz bir okumaya davet ediyor. Emily diğer yazarların yapamadığını yapmış. Her yeni kitabı bir öncekinden daha iyi.” – Elizabeth Haynes

Eser Adı : Yolcu

Yazar Adı : Emily Barr

Çeviren : Timur Avarkan

Orijinal Adı : The Sleeper

Türü : Suç gerilim

Sayfa Sayısı : 440

Etiket Fiyatı : 24,00 TL

Yayınevi : PENA Yayınları


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
2014 - 2015 Sonbahar - Kış Güneş Gözlüğü Modelleri
2014 – 2015 Sonbahar – Kış Güneş Gözlüğü Modelleri

Luxottica Markalarının 2014-2015 Sonbahar-Kış Modelleri, İstanbul’da Gerçekleşen Lansman ile Tanıtıldı...

Kapat