İstanbul’a Uygun Fiyatlarla Uçun

İstanbul, Avrupa’nın en hareketli şehirlerinden biri olarak görülüyor. Binlerce yıldır 300’den farklı medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul’un tarihi zenginliği yıl boyunca milyonlarca turistin bu bölgeye akın etmesini sağlıyor. Özellikle tarihi yarımada bölgesinin turizm açısından önemli bir yer olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu kentin az bilinen tarihi ve kültürel güzellikleri de bulunuyor.

Şehrin tek işlevinin tarih olduğunu söylemek de yanlış olur. Avrupa’nın en büyük iş merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapan İstanbul, ekonomik faaliyetler için de önemli bir şehir. Her yıl uluslararası kongrelerin düzenlendiği bu kentin ekonomi ve ticaret konusunda Avrupa’nın en önemli merkezlerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

İstanbul, Avrupa’nın hemen hemen her noktasından doğrudan ve aktarmalı havayolu seferleriyle kısa sürede ulaşılabilen bir noktadadır. Coğrafi konumu sebebiyle aynı zamanda kıtalar arası uçak seyahatleri için de önemli bir transfer merkezidir. Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanlarından İstanbul uçuşları ile Avrupa’nın birçok yerine ulaşmak mümkündür.

Gittikçe büyüyen ve gelişen bir kent olan İstanbul’un uluslararası alandaki önemi her geçen gün artmaktadır. Kentin ticari kongrelerden Avrupa çapında önemli spor müsabakalarına, müzik festivallerinden diğer kültürel etkinliklere kadar birçok faaliyet için önemli bir merkez olduğunu söylemek gerekir. Avrupa’nın en yoğun havayolu trafiğine sahip şehirlerinden biri olan İstanbul’a uygun fiyatlı havayolu seyahatiyle ulaşmak mümkündür.

Tarihi yarımada, Osmanlı ve Bizans döneminden kalan birçok esere ev sahipliği yapıyor. Kentteki turizm ofisleri de genellikle bu bölgede yer alıyor. Osmanlı şehir planlamacılığının nadide örnekleri ve Mimar Sinan gibi adını tarihe yazdırmış mimarların eserlerini bu muhitte bulmak mümkün. Uygun fiyatlarla düzenlenen tarihi yarımada turlarla kentte harika vakit geçirebilirsiniz.

Avrupa’nın birçok yerinden İstanbul’a ucuz ve kaliteli havayolu seferleriyle ulaşabilirsiniz. Londra uçuşları da dâhil olmak üzere Avrupa’nın birçok noktasından Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarına doğrudan uçak seferleri bulunmaktadır. Kentin tarihi ve kültürel güzellikleri arasında bir gezintiye çıkmak veya kültür/sanat etkinliklerine, iş faaliyetlerine katılmak için ucakbiletiniz.com adresinde yer alan bilgilerle oldukça uygun fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
SEOzone 27-29 Kasım’da Şişli Marriott’ta
SEOzone 27-29 Kasım’da Şişli Marriott’ta

Doğru bilgiye ulaşmak ve ulaşılan bilgiyi paylaşmak günümüzde hiç olmadığı kadar önemli. İnternetin tüm hayatımızda etkin bir rol oynadığı bu...

Kapat