Kalp Romatizması Belirtileri Nelerdir?

Kalp Romatizması Belirtileri Nelerdir?

Kalp romatizması hastalığı, üst solunum yolu hastalıklarının sebep olduğu eklemlerde iltihaplanma, ilerleyen dönemlerde kalbe ve kalp kapaklarına ulaşacak ve akabinde buralarda iltihaplanmaya neden olarak kalp kapaklarında daralma ve yetersizlik sorunlarının görülmesine sebep olması ile doğan bir hastalıktır. Kalp romatizmasının en önemli sebebi ise, bademcik ve boğaz iltihaplanmalarının dikkate alınmamasıdır. Bademciklerde ve boğazda iltihaplanma husule geldiği zaman, iltihabı ortadan kaldırmaya yönelik bir girişimde bulunulmaz ise, iltihap kalbe ulaşacak ve kalp romatizmasını ortaya çıkartacaktır.

Kalp romatizmasının husule gelmesi ile hastada bir takım şikayetlerde kendini göstermeye başlar. Bu şikayetler kalp romatizması belirtileridir. Peki nedir bunlar? Kalp romatizması belirtileri; kuru öksürük, nefes darlığı, el ve ayakların üşümesi, ayaklarda morarma ve şişlik, sık sık soğuk ala ve yorgunluktur. Bu şikayetleri kendinizde sıklıkla hissediyorsanız, uzman bir doktora muayene olmalı ve yaşadığınız sorunların sebebini araştırmalısınız. Aksi durumda hastalık giderek artacak ve daha ciddi boyutlara ulaşacak.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Yapay Kalp Kimlere Takılır?
Yapay Kalp Kimlere Takılır?

Kalp hastalarını ziyadesiyle mutlu eden,teknolojinin geliştirmiş olduğu en faydalı yöntemlerden olan yapay kalp, mütennevi sebeplerden ötürü husule gelen kalp yetmezliğinde,...

Kapat