Kaş Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Kaş Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Kaş Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Genetik faktörler, kaşın aldığı travmalar, yaralanmalar, kaşların yolunması, kalıcı makyaj yaptırılması, bağışıklık sisteminin zayıflamasından ortaya çıkan alopesi areta gibi hastalıklar ve en önemlisi de stres kaşlarda dökülmeye yol açan sebeplerdir. Ekseri kadınlarda meydana gelen kaş dökülmeleri estetik görünümü bir hayli etkilediği için oldukça can sıkıcı bir durum oluyor ve tedavisi için kadınlar ne yapmaları gerektiğini merak ediyor. Bu makalemizde kaş dökülmesinin tedavisi ve kaş dökülmesini önleme yollarından sizlere bahsedeceğiz, buyurun yazımızı okumaya devam edin…

Kaş Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Kaş dökülmesi hem doğal hem de tıbbi yöntemlerle tedavi edilebilir bir sorun olmakta, ancak tedavi biraz zaman istediği için sabırlı olmakta yarar var. Öncelikle sizlere kaş dökülmesi tedavisinin doğal yolundan bahsedelim ve akabinde hemen tıbbi yöntemini de anlatalım. İşte kaş dökülmesini önleme yöntemleri:

Doğal yollarda kaş dökülmesi tedavisi: Kaş dökülmesine bitkisel yöntemlerle çare bulmak için doğal zeytin yağı ve badem yağına ihtiyacınız var. Bu iki bitkisel yağı kullanarak kaşlarınıza yumuşak hareketlerle masaj yapın. Bu noktada kaşlarınızı hırpalamamaya dikkat edin. Dilerseniz kulak temizleme pamuğu kullanabilirsiniz.

Kaş dökülmesinin tıbbi tedavisi: Tıbbi tedavi daha çok kaşların tamamen döküldüğü durumlarda uygulanan bir yöntemdir. Aslında kaş dökülmesinde uygulanan tıbbi tedavi kaş ekimidir. Doğal yönteme nispeten daha maliyetli olmaktadır. Bu yöntemde kaş köklerini uyarmaları açısından kortizon türü ilaçlarda kullanılmaktadır.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Kaş Dökülmesi Neden Olur?
Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Tüylerin varlığı pek çok kişinin en önemli sorunlarından biridir. Aynı zamanda tüylerin dökülmesinden dolayı şikayet edenlerin sayısı da az değil...

Kapat