Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Tüylerin varlığı pek çok kişinin en önemli sorunlarından biridir. Aynı zamanda tüylerin dökülmesinden dolayı şikayet edenlerin sayısı da az değil doğrusu. Özellikle de kaş ve kirpik kıllarında meydana gelen dökülmeler insanın psikolojisini bozuyor. Biz bu makalemizde sizlere kaş kıllarının neden döküldüğü konusunda bilgiler sunacağız. Eğer ki kaş dökülmesi ile başınız dertte ise bakın sebepleri neler olabilir…

Kaş Dökülmesi Nedenleri

Kaş dökülmesi genellikle kısmen husule gelen bir sorun olsa da, nadiren de tamamının döküldüğüne rastlamak mümkün olabiliyor. Ekseri kadınlarda rastlanan bir sorun olan kaş dökülmesinin en büyük nedeni, sondönemlerde bir hayli popüler olan kalıcı makyajlardır. Kalıcı makyaj yaptırmanın yanı sıra kontür yaptırmaktakaşlarda dökülme sebepleri arasındadır.

Bazı dış etkenlere maruz kalan kaşlarda dökülme söz konusu olurken, aynı zamanda içsel faktörlerde kaş dökülmesi nedenleri arasındadır. Bunlardan en önemlisi ise strestir. Stres kaynaklı kaş dökülmelerine günümüzde oldukça sık rastlanmaktadır. Üstelik stres kaynaklı kaş dökülmeleri geçici olduğu gibi kalıcı da olabiliyor. Bağışıklık sisteminin zayıflaması, alopesi areta denilen bağışıklık sistemi hastalığı, kaşların sürekli ovuşturulması, daha önceden geçirilen laserasyonlar, yaralanmalar, kaşları yolma ya da genetik faktörler kaş dökülmesi sebepleri arasında sayabileceklerimizdir.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Düz Bir Karın İçin Yapılması Gerekenler
Düz Bir Karın İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beslenmenize dikkat edip biraz da egzersiz yaparsanız göbeğinizden kolayca kurtulabilirsiniz...

Kapat