Maden Suyu İle Cilt Bakımı

Maden Suyu İle Cilt Bakımı

Maden Suyu İle Cilt Bakımı

Cilt güzelliğinin önce beslenmeden geldiğini savunan uzmanlar, aynı zamanda ruh güzelliğinin de insanın yüzüne yansıdığını vurgulamaktalar. Hem iç hem de dış etkenlerin yüz güzelliğine gölde düşürmesi, cildin ışıltısının kaybedilmesi bilhassa da kadınların en çok yakındığı sorunlardan biri olmaktadır. Peki birçok nedenden kaynaklı olarak cilt yüzeyinde oluşan sorunların giderilmesinde maden suyu yararlı mıdır? Maden suyu cilde iyi geliyorsa, nasıl kullanılmalıdır? İşte yanıtları:

Maden suyunu özellikle içmek cilt için oldukça faydalıdır. Çünkü daha çok yaz aylarında vücudun kaybettiği su miktarını maden suyu karşılamaktadır. Maden suyu aynı zamanda vücutta ki iyon ve minerallerin eksikliğini de gidermektedir. Maden suyunun tüm bu faydaları da cildin güzel görünmesine olanak sağlar.Maden suyunu direk olarak cildine uygulamak isteyenler için de, maden suyu cilt bakım kürü şöyle hazırlanır:

Bir şişe maden suyunu temiz bir kabın içine boşaltıp üzerine bir adet limonun yarısı sıkılır. Daha sonra içine 3 yemek kaşığı bebe yağı eklenir. Hazırlanan bu karışım spreyli bir şişeye boşaltılır. Cilde eşit miktarda püskürtülerek kullanılır.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Bayat Ekmekle Cilt Bakımı
Bayat Ekmekle Cilt Bakımı

Ekmek israfının önlenmesinin gündemde olduğu şu günlerde, kadınların evde bayat ekmek kullanarak yapacakları “gençlik iksiri” ile cilt yenilemesi yapabilecekleri belirtiliyor...

Kapat