Meraklısına: Deniz Çakır

Deniz Çakır Kimdir?

Deniz Çakır Kimdir?

Deniz Çakır daha önce Kadın İsterse, İki Arada Aşk gibi yapımlarda rol aldı. Yaprak Dökümü’nde Ferhunde karakteri ve Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni Sultan Süleyman’ın kız kardeşi Şah Sultan karakteri ile büyük ilgi toplayan Çakır aynı zamanda bir dublaj sanatçısı…

Deniz Çakır, 1982 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bitirdikten sonra 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı‘nı kazandı.

Deniz Çakır, 2000-2004 yılları arasındaki öğrenim hayatı boyunca TRT Ankara Radyosu’nda birçok radyo oyununda seslendirme yaptı, radyo reklamında dublaj sanatçısı olarak yer aldı.

İlk Televizyon Dizisi

Konservatuvardan mezun olduğu 2004 senesinde İstanbul’a taşınan Çakır, yönetmenliğini Bora Tekay‘ın üstlendiği Kadın İsterse dizisi ile televizyona adım attı.

Kadın İsterse‘de Cihan ÜnalHülya Avşar gibi usta oyuncularla birlikte rol aldı. Dizide Hülya Avşar’ın (Canan) eski kocasını canlandıran Cihan Ünal’ın (Zafer) gönlünü kaptırdığı Alev karakterini canlandırdı.

Ardından İki Arada Aşk ve Evet Benim adlı dizilerde oynayan oyuncu, asıl çıkışını Yaprak Dökümü‘ndeki Ferhunde karakteri ile yaptı.

Şu sıralar Muhteşem Yüzyıl Dizisi‘nde Kanuni Sultan Süleyman’ın kız kardeşi Şah Sultanı canlandırmaktadır.

2005-2007 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yönetmenliğini Şakir Gürzümar’ın üstlendiği Uyarca adlı oyunda oynayan ünlü oyuncu, 2007-2008 yıllarında VikinglerThe SimpsonsKung Fu Panda gibi animasyonlarda dublaj sanatçısı olarak yer aldı. Molfix, Dream, Yovita gibi ürünlerin televizyon reklamlarını seslendirdi.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Omnitrix Nedir?
Omnitrix Nedir?

Omnitrix, Ben 10 çizgi dizisinde içinde olağanüstü güçlere sahip uzaylıların bulunduğu kabul edilen cisimdir...

Kapat