Meraklısına: Leyla Lydia Tuğutlu

Meraklısına: Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 Berlin doğumlu Türk model ve dizi oyuncusu…

Berlin’de doğdu. Türk bir babanın ve Alman kökenli bir annenin kızıdır. İlk okula Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatura da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı.Halen İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında Leyla Lydia Tuğutlu birinci oldu. Türkiye’nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’yi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005′te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006′da Çin’de yapılan Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Oskarları 2007′de “Gelecek vaad eden model” seçildi.

Ekranlara ilk olarak Es Es dizisinde İrem karakteriyle merhaba dedi. Leyla Lydia Tuğutlu, şu sıralarda ise Atv’de yayın hayatına başlayann Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırmaktadır.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
2013 Golden Rose Rich Color Oje Renkleri
2013 Golden Rose Rich Color Oje Renkleri

Kadınların makyaj malzemesinden beklediği bütün konforu sunan marka Golden Rose, Rich Color Oje ile 2013 yaz sezonuna renkli bir giriş...

Kapat