Meraklısına: Tolga Karel

Tolga Karel Kimdir?

Tolga Karel 1978 yılında İstanbul‘da dünyaya geldi. Paris Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitimresinin ardından gösteri sanatları, sinemografi ve draam alanlarında eğitim aldı. Bulgaristan’da düzenlenen Best Model yarışmasında ikincilik elde etti. Türk televizyonlarında ilk kez “Yaprak Dökümü”  adlı dizideki Oğuz karakteriyle giriş yaptı. Gösterdiği performans Türk haklı tarafından sevildi. Yaprak Dökümü dizisinin ardından Kanıt dizisinde de bir süre rol aldı.30 Ağustos 2011 yılında manken Güney Museyeva ile hayatını birleştiren Tolga Karayel’in bu evlilikten Cihangir Can adında bir oğulları olmuştur.

Asıl Adı Tolga Önce Olan Tolga Karel Gösteri Sanatları-Sinematografi-Drama dallarında eğitim almıştır. Paris Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra sinema ve tiyatro eleştirmenliği yapmak için yine Paris‘te Yüksek lisans yapmaya karar verir ve yapar. 

Tolga Karel ; Ebru GündeşÖzcan DenizHülya AvşarNalanEbru YaşarPetek DinçözZeynep MansurHande Yener gibi solistlerin albümlerinde şarkı sözü yazarlığı ve besteciliği yapmıştır. Oyunculuğunun yanı sıra internettte çok popüler olan bir müzik kanalında sinema ve tiyatro hakkında haftalık köşe yazıları yazmaktadır.

Tolga KarelBulgaristan’da düzenlenen Best Model of the World yarışmasında ikinci olan ve bir süredir birlikte olduğu Azerbaycanlı manken Günay Musayeva ile yıldırım nikahı ile 29 ağustos 2011 de İzmit’te evlendi. 18 Nisan 2012 tarihinde Cihangir Can adında bir oğulları oldu.

Tolga Karel, eşi Günay Musayeva’ya ve oğlu Cihangir’e yeni yıl hediyesi olarak dünyanın uydusu aydan 4 dönümü 159 TL’den 8 dönüm arsa aldı. Amerikalı avukat Dennis Hope’nin kendi adına tescil ettirdiği arsalardan alan Tolga Karel, 8 dönüm arsaya, 318 TL para ödedi.

Tolga Karel Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde rol almıştır.

Tolga Karel, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu 2014 yılında yapılacak olan Survivor yarışmasına katılacağı kesinleşti.

Oynadığı diziler :
2012 – Kanıt 
2011 – 2012 – Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam 
2006-2010 – Yaprak Dökümü (
2006 – Kabuslar Evi:Karanlıktan Gelenler
2005 – Ödünç Hayat 
2000 – Evdeki Yabancı

Filmleri
2008 – Cin Geçidi
2007 – Dövme 
2001 – Tv filmi – Şeytan Çıkmazı 
2000 – Tv filmi - Aşkın Bedeli 
1999 – Tv filmi - Gece Şahinleri 

Tolga Karel, Survivor 2014′te yarışacak isimler arasında yer alıyor.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Ahmet Dursun Kimdir?
Meraklısına: Ahmet Dursun

Ahmet Dursun Kimdir?

Kapat