Mutlu Evliliğin Sırrı

Mutlu evliliğin sırları aslında sevgiden geçiyor. eşinizle ona aşık gibi konuşmayı deneyin. Anlaşılması güç bir tarif gibi görünse de mutlu ilişki için basit ve etkili bir yöntem…

Evli olduğunuz adamla zaman zaman arkadaş gibi olmanız çok normal. Ama bu, arkadaşlığın dozunu iyi ayarlayamayıp, kızdığınız zaman ona işe yaramaz biriymiş gibi hitap etmeniz sonucunu yaratmamalı. Aksi takdirde bu bir alışkanlığa dönüşür ve karşılıklı olarak çekiciliğinizi kaybedersiniz.

Onunla dikkatli bir tonda konuşmaya özen gösterin. Saygılı, kibar ve anlayışlı… Bazen sinirlenebilirsiniz, duygularınız coşabilir elbette. Sadece beş dakikalık bir ara verin, biraz dışarı çıkıp temiz havayı içinize çekin. Ta ki normal bir ses tonunu yakalayana kadar…
Aşıklar gibi öpüşün

“Birlikteliğimiz uzun yılları devirdi ve artık tutkulu öpüşmeler mazide kaldı” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu köhne düşünceyi derhal çöpe atın!

Akşamları işten eve döndüğünüzde sadece beş dakikanızı tutkulu bir öpüşme için ayırın. Bu, o akşamki havanızın nasıl olacağına dair önemli bir işaret olacaktır. Gergin bir günün ardından evde de gerginlik yaşamamak, aranızda tatlı bir iletişim kurmak için sadece “bir öpücük” çok işe yarayabilir!
“Ben” yerine “Biz” deyin

Kendinizi “ben” sözcüğü yerine “biz”i kullanmak için yeniden programlayın. Bu, evliliğinize kesinlikle pozitif katkı sağlayacaktır. İngiltere’de yapılan çalışmada, bu basit değişimin ilişkide dikkate değer bir etki gösterdiği ortaya çıkmış. Çiftler birbirlerine karşı daha olumlu yaklaşmaya, psikolojik stresi daha az yaşamaya başlamışlar.

Endişelenmeyin! Bu, “birey” olma halini kaybetme anlamına gelmiyor. Sadece aranızda sağlıklı bir bağ kurmayı ve birbirinizi desteklemeyi ifade ediyor. Kısacası, yalnızca “biz” sözcüğünü kullanmak, “birliktelik sanatı”nda başarılı olmanıza yardımcı oluyor.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Mutlu Bir Gelin Olmanın Yolları
Mutlu Bir Gelin Olmanın Yolları

Mutlu bir gelin olmanın yolları... Mutlu bir evliliğin başlangıcıda mutlulukla başlar diyoruz... Hadi kadınlar mutluluk için bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyun...

Kapat