Öksürük İçin Evde Neler Yaparsak İyi Gelir?

Öksürük İçin Evde Neler Yaparsak İyi Gelir?

Öksürüğe iyi gelen şifalı bitkiler,öksürüğü kesen nezle ve grip için şifalı bitkiler kış geldi ve grip, nezle, soğuk algınlığı gibi bir çok hastalık hızla yayılmaya başladı…

Özellikle çocuklarda daha çok ve ağır bir seyir izleyen bu hastalıkları şifalı bitkilerle tedavi etmek mümkün. Öksürüğe iyi gelen şifalı bitkiler, nezleyi kesen, kronik öksürüğe iyi gelen, kanı temizleyen, direnç artıran ve kan kusmaya iyi gelen şifalı bitkileri şöyle sıralayabiliriz: andız otu kökü ezilip balla karıştırılarak yenirse öksürüğü dindirir, balgamı söker. Ardıç taze meyvelerinin ezilmesi ile elde edilen şurup öksürüğe çok iyi gelir. Böğürtlen yaprakları içeriği oluşmadan toplanıp gölgelikte demetler halinde kurutulur ve bundan yapılan şurup kanı temizler, öksürüğe, iyi gelir.

Ebegümeci göğsü yumuşatır. Öksürük kesici olduğundan bronşite ve nezleye iyi gelir. Bulantı ve kusmalara karşı da yararlıdır. Gelincik çiçeklerinden yapılan şurup, ağrıları dindirici ilaç olarak kullanıldığı gibi öksürüğe ve öksürük gıcığına etkilidir.
Ihlamur çayı kronik öksürüğü keser. Ter ve balgam söktürücüdür. Kenevir çayı balla tadlandırılıp içilirse, öksürük boğmaca ve ses kısılmasına iyi gelir. Kırmızı yaban mersini yapraklarından yapılan şurup öksürüğe etkili olur. Meşe ağacı kabuklarından yapılan çay kanlı öksürük ve kan kusmaya çok iyi gelir. Meyan kökü şurubu öksürüğe iyi gelir. Yaban eriği ezilerek şekerle pişirilirse öksürüğü yok eder.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Öksürük İçin Hangi Bitkileri Tüketmeliyiz?
Öksürük İçin Hangi Bitkileri Tüketmeliyiz?

Her sebepten ve her hastalıktan kaynaklı olarak ortaya çıkan semptomlardan en bilindik ve yaygın olanı öksürüktür. Öksürük için şişe şişe...

Kapat