“ORUCUNUZ BOZULMAZ” Ramazan’da Göz Damlanızı İhmal Etmeyin!

"ORUCUNUZ BOZULMAZ" Ramazan’da Göz Damlanızı İhmal Etmeyin!

Göz damlalarının orucu bozmayacağı yönünde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın daha önceki Ramazan aylarında açıklamaları bulunduğuna dikkat çeken Dünyagöz Etiler’den Prof. Dr. Hüsnü Güzel, hastaları göz damlalarını aksatmadan kullanmaları konusunda uyardı…

Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde tedavi amaçlı kullanılan bazı ürünlerin orucu bozup bozmayacağı ile ilgili tartışmalar da başladı. Tartışmaya açılan ürünlerden biri de göz damlaları.

Oruç tutacak hastaların göz damlalarını kesinlikle ihmal etmemeleri gerektiğini belirten Dünyagöz Etiler’den Prof. Dr. Hüsnü Güzel, Ramazan ayında oruç tutacak olan kişilerin tedavilerinin sürekliliğine dikkat etmeleri gerektiğini kaydetti.

Periyodik göz muayenesi olması gereken ve göz damlası kullanan hastaların Ramazan dolayısıyla tedavilerini ertelememesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Hüsnü Güzel, şunları söyledi: “Göz, insan vücudunda kendi kendini yenileyemeyen tek organ. Bu nedenle hem erken teşhis hem de teşhis sonrası doğru ve sürekli tedavi kritik önem taşıyor. Bu yüzden göz kesinlikle ihmale gelmez ve tedavisi devamlılık gerektirir. Göz hastalarımız muayenelerini ve ilaç tedavilerini Ramazan ayı nedeni ile ertelememelidir. Zaten göz damlasının oruç bozmadığını Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamıştır.”


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Şaşılık İhmale Gelmez!
Çocuklarda Şaşılık İhmale Gelmez!

Şaşılık, tek başına önemli bir rahatsızlık olduğu gibi, başka göz sorunlarıyla birlikte sonucu değişebilir. İleri yaşlarda başlayan şaşılıklar hem estetik...

Kapat