Otomasyon Programı Seçerken Dikkat Edin!

Otel yönetiminde otomasyon sistemi dönemi başlayalı bir hayli zaman oldu. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi tüm otomasyon programlarının aynı kalitede olduğundan asla söz edilemez. Otel sahiplerinin beklentisi elbette sorunsuz çalışan, kapsamlı ve avantajları bol bir sistem olmasıdır. Keza benim de beklentilerim bu yönde idi. Beklentileri çok iyi bildiğim için otel otomasyon programında Hotelrunner farkı noktasında bilgi vermek istiyorum.

Pek çok otomasyon programında ücretsiz olan deneme hesapları var. Hotelrunner için de aynı durum geçerlidir. Ancak otel otomasyon programında Hotelrunner farkı nedir diyecek olursanız, ücretsiz olan hesaplarda dahi otel yönetimine ya da otel tanıtımına dair pek çok avantajı kullanıcılarına kazandırıyor olmasıdır. Örneğin ücretsiz hesaplarda sosyal medya hesaplarınız sizin için hazırlanıyor.

Bu hesaplar üzerinden otelinizin tanıtımını yapabiliyor, kampanyalarınızı duyurabiliyorsunuz. Ancak ben seçimimi ücretli olan hesaplardan yana yaptım. Çünkü bana göre tanıtım yeterli değil. Otelimde konaklamak isteyen müşterim tek tıkla rezervasyon sayfa ulaşabilmelidir. İşte bunun için de ücretli hesapların tercih edilmesi gerekiyor. Bu nedenle önerim ücretli hesapları seçmeniz ve bu sayede internet üzerinden hem rezervasyon hem de ödeme kabul edebilmenizdir.

Hotelrunner’ın bir diğer farkı da POS cihazına gerek kalmadan ödeme kabul edebilmenizi sağlamasıdır. Şayet sıklıkla rezervasyon iptali ile karşılaşıyorsanız bu özelliği sistemin bir mıknatıs gibi müşteri çekmesini sağlayacağından şüpheniz olmasın. Çünkü ödeme yapıldığında rezervasyon iptali de daha düşük oranlara geriliyor. Yaptığım araştırmalar neticesinde gördüm ki, pek çok otel otomasyon sistemi bu özelliklerin tümünü bünyesinde barındırmıyor.

Otomasyon Sistemlerinin Özelliklerini Mutlaka Kıyaslayın

Ek programlar ile kullanılan otomasyon sisteminin desteklenmesi gerekiyor. Ancak bu durum ek maliyetler anlamına geliyor. Oysa tek bir otomasyon sistemi ile tüm bu programları elde etmek mümkün. O halde niçin tercihinizi daha az artıları olan bir otomasyon sisteminden yana yapacaksınız? Seçim yapmadan önce programları mutlaka kıyaslamanızı öneririm.

Son derece cazip ödeme kolaylıklarının sunuluyor olması da hotelrunner’ın farkları arasında yer alıyor. Ayrıca uluslar arası satış – pazarlama kanallarının tümünü tek bir platformda inceleyebiliyor ve kendi otelinizin tanıtımını bu kanallarda yapabiliyorsunuz. Diğer farklar için hotelrunner.com adresine göz gezdirebilirsiniz. Sistemi bu adres üzerinden talep edebilirsiniz.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Flört Şiddeti
Flört Şiddeti

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Ayten Zara'ya göre flört şiddeti; haberlerde, filmlerde ve dizilerde başat, buyurgan ve baskın...

Kapat