Piknik Yemekleri

Piknik Yemekleri

Piknik Yemekleri

Havalar ısındı evde oturmak olmaz, ya deniz kıyısına ya da ormana kırlara gitmek lazım. Piknikte de tıka basa yemeden olmaz ama siz siz olun özellikle yazın sıcak havalarda yediğinize içtiğinize dikkat edin. Bu yazımızda, yazın açık havada neler yiyebileceğiniz hakkında fikirler sunacağız sizlere…

Mangal Yapmadan Olmaz

Mangal diğer bir ismiyle barbekü piknikçilerin vazgeçilmezleri arasındadır, doğru yapıldığında da son derece sağlıklıdır.  Mangalınızı sağlıklı yapan ise ateşini doğru ayarlamak olacaktır, kömürünüz beyaz kor olana dek yanmalı, aksi takdirde etleriniz yanar ve kanserojen bir hal alır.

Çocuklar Hamburgere Bayılıyor

Pikniğe giderken yol üstünden alınan hamburgerler son derece sağlıksız. Siz siz olun bunu çocuklarınıza yapmayın. Bunun yerine evde lezzetli ve sağlıklı hamburgerler hazırlamayı deneyin. En azından dondurulmuş gıdanın zararlarından çocuklarınızı korumuş olacaksınız. Ketçap ve mayonez ise;  çocukların vazgeçilmezleri arasında, özellikle mayonez derece sağlıksız. Bunun yerine bu iki lezzet odağını evinizde hazırlamayı öğrenin. Taze domates ve taze yumurta akıyla yapacağınız ketçap ve mayonez daha sağlıklı olacaktır.

Piknikte Karpuz İyi Gider

Karpuzun faydaları saymakla bitmiyor, en sağlıklı yaz yiyeceklerinden bir tanesi. Hele ki pikniğinizi serin suların aktığı bir dere kenarında yapıyorsanız ve yanınızda karpuz yoksa kendinizi dereye atabilirsiniz. Ama siz karpuzu alın ve onu dereye atın, buz gibi olsun ve yemeğin üstüne tatlı niyetine tüketin. Piknikte kaybedeceğiniz enerji ve suyu böylece sağlıklı bir yoldan geri almış olacaksınız. Üstelik bir karpuz sadece 86 kalori ve %92 si su.

Meyve Salatanızı Ormanda Hazırlayın

Meyve meyve meyve… Üç öğün beş öğün yeseniz yeri var. Hele ki yaz aylarında daha çok yememiz gereken besinler. Sizde pikniğinize götüreceğiniz taze meyvelerle sofranızı renklendirin. Özellikle çocuklar süslü meyve tabaklarına bayılıyor. Bir çocuğa kafam kadar armut vermek yerine onu dilimleyip diğer meyvelerle harman ederek sunarsanız emin olun ki  daha iştahla yiyecektir. Ve eğer meyve tabağınıza sos yapacaksanız krema krem şanti yerine taze yoğurt kullanın. 


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
3 Günlük Bahar Detoksu
3 Günlük Bahar Detoksu

Bahar geldi, kilo verme, fazla yağlardan ve istemediğimiz görüntüden kurtulmak için geri sayım başladı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin...

Kapat