Siyah Saça İyi Gelen Doğal Ürünler Nelerdir?

Siyah Saça İyi Gelen Doğal Ürünler Nelerdir?

Saç bakımı kafa karıştırıcı bir konu. Bu konuda herkes fikir sahibi fakat çok az kişi uzman. Bu nedenle öncelikle saçlarınızı iyi tanımalısınız. Saçlarınızın hangi ürünlere nasıl tepki verdiğini bilmeli ve buna göre bir bakım yöntemi geliştirmelisiniz ancak yine de siyah saçlara canlılık kazandıran birkaç temel doğal bakım ürününü bilmenizde de fayda var…

Su

Su, saçlar için temel nemlendiricidir. Sadece vücudunuzun dışını temizlemekle kalmaz, içini de temizler. Sonuçta ilk sıraya almanız gerekir. Kullandığınız suyu seçme şansınız olmasa da suyun saçlarınızda oluşturduğu etkileri dengelemenin yollarını bulabilirsiniz.

Hindistancevizi yağı
Piyasada hindistancevizi yağı bulunduran birçok ürün var ancak bulabiliyorsanız doğal ve organiğini doğrudan kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı saçlarınız için harika bir yumuşatıcıdır. Diğer bitkisel yağların aksine, bu yağ saç derisine nüfuz ederek parlak ve güzel bir görünüm elde etmenizi sağlar. Hindistancevizi yağı ciltte mükemmel bir şekilde emilir ve faydalarını kısa sürede görebilirsiniz. 

Shea yağı
Shea yağı da siyah saçlarınızın parlak ve canlı görünmesi için ideal bir bitkisel bakım ürünüdür. Açık sarı, pürüzsüz ve rafine edilmemiş shea yağı kullanmaya çalışın. Shea yağı içerdiğini iddia eden pek çok ürün olmasına rağmen, bunların pek çoğu sahte çıkar. Bu nedenle ürünü güvenilebilir yerlerden satın almakta yarar var. Shea yağını saçlarınıza uygun miktarda ve doğrudan uygularsanız, kısa sürede faydasını görürsünüz. 

Zeytinyağı
Siyah saçlara iyi gelen başka bir ürün de zeytinyağıdır. Zeytinyağı bakım kremleriyle inanılmaz uyum gösterir. Kuvvetli bir yağ olduğu için kullanırken miktarı iyi ayarlamak gerekebilir. Fazla kullanıldığında saçınızın doğal şeklini bozabilir. Saçınız için uygun miktarı kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunun için az bir miktarla başlayıp saçınızın tepkisine göre kullandığınız miktarı arttırıp azaltabilirsiniz.

Jojoba yağı
Jojoba yağı, kafa derimizden salgılanan doğal yağlara yapısal olarak çok benzediğinden, oldukça sağlıklıdır. Jojoba yağını doğrudan saç derinize uygulayabilirsiniz. Ancak hindistancevizi yağı kadar etkili olmadığı için saç bakım kremleri ve nemlendiricilerle kullanmak daha faydalı olabilir.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Makarna Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir?
Makarna Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Sadece birkaç noktaya özen göstererek daha lezzetli bir makarna pişirebilirsiniz...

Kapat