Ünlülerin Tercihi Bastien Gonzalez ile Mutlu El ve Ayaklar

Ünlülerin Tercihi Bastien Gonzalez ile Mutlu El ve Ayaklar

Ünlülerin Tercihi Bastien Gonzalez ile Mutlu El ve Ayaklar

El ayak bakımı konusundaki unique yaklaşımı ile uluslararası bir üne sahip Bastien Gonzalez, THE Istanbul EDITION Espa Spa’da kendi adını taşıyan merkezinde bakımlı el ve ayakların sırrını paylaştı…

Ayak virtüözü sıfatı ile anılan Bastien Gonzalez, geliştirdiği Pedi:Mani:Cure Studios ürünleri ile tırnaklar, sağlamlık ve parlaklık üzerine özel bir cilalama tekniğini temel alan güzel ayakların sırrını anlattı.

Fransa’da büyüyen ve kayak yarışçısı olan Bastien Gonzalez’in bir kayak kazası sonucu hayatı değişti. Geçirdiği kaza sonrası iyileşme döneminde ayak anatomisi okumaya karar verip, pedikür podologu oldu. Dünyanın en ünlü “medical pedikürcüsü” olarak tanımlanan Gonzalez, kendi felsefesine dayanarak iki çalışma geliştirmiş. Birincisi el ve ayağa özel çeşitli uygulama ürünleri kullanarak sağlıklı tırnaklara kavuşturmak diğeri ise özel bir masajla profesyonel tedaviler uygulamak.

Bastien Gonzalez, “Ayak hastalıkları üzerine 3 yıllık eğitimimin ardından ilk ofisimi Paris’te açtım. Tüm cilt hastalıkları, tırnak problemleri, ayaktan dize kadar olan kemikler ve eklemler hakkında bilgiye sahibim. Her zaman fark yaratmam gerektiğini düşünüyordum. Bir gün büyükannemden miras kalan cilalama tekniği, yeni bir fikir geliştirmeme ve ayak tırnaklarında da uygulamaya başlamama sebep oldu. Ayrıca sadece ayakların değil bacakların esnekliğinin önemli olduğunu öğrendim. Bunların sonucunda Bastien Gonzalez bakımları oluştu. Bastien Gonzalez Pedi:Mani:Cure Studios’da manikür ve pedikürde su kullanmadan farklı yöntemler uyguluyoruz ve tırnaklarda da cila kullanmıyoruz. Artık günümüzde herkesin istediği doğal güzellik de bu” dedi.

Ünlü isimlerin el ve ayak bakımını üstlenen Bastien Gonzalez, doğru ürünler kullanarak ve doğru işlemi yaptırarak en kötü görünen ayakların bile iyi bir bakımla güzelleşebileceğini belirtti.

Bastien Gonzalez, Pedi:Mani:Cure Studios’da uygulanan bakımlarının yanı sıra Fransız kozmotoloji uzmanları işbirliği ile “Révérence de Bastien” adı altında el ayak bakımına özel ürünler hazırlandı.   Bastien Gonzalez Pedi:Mani:Cure Studios  ve internet üzerinden temin edilen “Révérence de Bastien”  ürünlerinin içeriği; adaçayı, servi, öküzgözü, su teresi gibi tıbbi bitkilere dayanıyor. Ayrıca tırnakları tamamıyla parlak hale getiren ve aylarca sürecek parlaklık kazandıran doğal boynuz güderisi kullanılıyor.

Doğal güzelliğe inanan Gonzalez, günümüzde artık kadınların doğal ve basit olana daha fazla yöneldiklerini ifade etti.

Bastien konseptinin tam bir bakım içerdiğini ifade eden Gonzalez, “1 saatlik pedikür seansı üç etaptan oluşuyor. İlk olarak ölü ve kalınlaşan deri temizleniyor daha sonra tırnaklar şekillendiriliyor. 6 haftaya kadar kalacak bir parlaklık sağlanıyor. Son olarak da özenli ve rahatlatıcı bir masaj yapılıyor. Masajla birlikte her kemik ve kas gevşiyor. Ayaklar hafifliyor ve vücuda sağlıklı olma duygusu yayılıyor” dedi.

Paris’te, Londra ve New York’ta özel randevu ile çalışan Bastien Gonzalez, kendi ismini taşıyan merkezlerinde ise, bizzat eğittiği ekipler iş başında. The Istanbul EDITION’daki ESPA Spa bünyesindeki Bastien Gonzalez Pedi:Mani:Cure Studios’da, diğer merkezlerinde olduğu gibi çok güvendiği, kendi eğitiminden geçen Bastien Türkiye ve Azerbeycan müdürü Pierre Harbert var. Dünyada Bastien Gonzalez bakım merkezleri Mauritius’da, Dubai’de, Maldivler’de, Meksika’da Los Cabos’ta, Monako’da, Güney Afrika’da Cape Town’da, İspanya’da Barselona’da,  Singapur ve İstanbul’da bulunmakta. 


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelik Döneminde Lazer Epilasyon Yapılır mı?
Hamilelik Döneminde Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Günümüz kadınlarının sorunu istenmeyen tüylerden kurtulmak için artık modern ve kalıcı yöntemler var...

Kapat