Yağ Aldırmak Tehlikeli mi?

Yağ Aldırmak Tehlikeli mi?

Yağ aldırma ameliyatı yani tıp dilindeki adıyla liposuction, vücudun estetik görünümünü bozmaya neden olan yağ kitlelerinin cerrahi operasyon teknikleri kullanılarak alınmasıdır. Yağ aldırma ameliyatı fazlalıklarından kurtulmak isteyenler için alternatif bir çözüm gibi görünmektedir. Peki yağ aldırma ameliyatının sağlık için herhangi bir zararı var mıdır? Uzmanlar yağ aldırma ameliyatı yapılmasını öneriyorlar mı? İşte yanıtları:

Yağ Aldırma Ameliyatı – Liposuction Zararlı mı?

Bazı uzmanlara göre yağ aldırma ameliyatının hiçbir bir sakıncası yokken, bazı uzmanlar ise yağ aldırma operasyonunun zararlı olduğunu söylemekteler. Uzmanlar yağ aldırma operasyonun sağlıklı olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumdalar. Yağ aldırma operasyonunun zararlı olduğunu savunan uzmanlar, böylebir ameliyatın iç organlara zarar verdiğini, organ yetmezliklerine yol açtığını ve çeşitli enfeksiyon hastalıklarının husule geldiğini hatta bu durumunun ölümle bile sonuçlanabileceğini söylemekteler.

Vücudun doğal bir şekilde üretmiş ve depolamış olduğu yağ tabakasının alınması metabolizmanın doğal yapısının bozabileceği ve alınan yağ tabakasının yerine su yerleşmesinin söz konusu olduğu bu işleme karşı çıkan uzmanların savunmaları arasındadır. Bu durumdan dolayı da kişinin sürekli uykuya meyilli olması, ağrı hissetmesi ve çeşitli hastalıklara yakalanma riski olduğu da yağ aldırma ameliyatının tehlikeli olduğu yönündeki açıklamalardır.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
İlişkideki Sorunlar Nasıl Çözülür?
İlişkideki Sorunlar Nasıl Çözülür?

Mümkün olduğunca sorunlardan uzak durmaya, ilişkinizde tartışma çıkarmamaya özen gösterin. Sizin dışınızda gelişen olaylar için ise, çözüme yönelik davranın...

Kapat