- Bir Kadın Fenomeni | Kadınlara Dair Her Şey - http://birkadinfenomeni.com -

Yazın Dövme Yaptırılır mı?

Posted By İmge On 03 Haziran 2013 @ 11:30 In Cilt Bakımı,Güzellik | No Comments

Yazın Dövme Yaptırılır mı?

Sağlığımızı düşünüyorsak dövme için en uygun olan mevsimi beklemeliyiz. Dövme yaptırdıktan sonra mevsimsel faktörlerin etkisine maruz kalmayalım. Pek çoğumuz ise dövme yaptırmak için yaz mevsimini bekleriz. Peki yaz mevsiminde dövme yaptırmak uygun mudur? Hangi mevsim döve yaptırmalıyız? İşte yaz aylarında dövme yaptırmak isteyenler için yazın dövme yaptırılır mı sorusunun yanıtı:

Dövme her mevsimde yaptırılabilir ancak yazın dövme yaptırılması tavsiye edilmez, çünkü yaz aylarında dövmeyi gereken özende korumak bir hayli zor ve sıkıntılıdır. Sebebi ise güneş ışınlarından dolayı dövme yerinin kötü etkilenmesi ve deniz havuz gibi sulardan dolayı dövme enfeksiyon kapma riskidir. Yaz mevsiminde dövme yaptıracak eğer kendinizi uzunca bir süre deniz ve havuzdan uzak tutmanız, dövmenin güneş görmemesini sağlamanız gerekir.Sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimleri dövme için en ideal zamandır. Yaz ayları gelmeden en az 25 gün öncesinde dövmenizi yaptırmış olmanız tavsiye edilir. Bu süre zarfında da yine kendinizi güneşten, denizden ve havuzdan korumalı ve uzak tutmalısınız. Havuzun klorlu bir suya sahip olmasını ve deniz suyunun da hijyen olmadığını aklınızdan çıkartmayın.

[2]
0
[3]
[2]

Article printed from Bir Kadın Fenomeni | Kadınlara Dair Her Şey: http://birkadinfenomeni.com

URL to article: http://birkadinfenomeni.com/yazin-dovme-yaptirilir-mi.html

URLs in this post:

[1] Image: http://birkadinfenomeni.com/wp-content/uploads/2013/06/Yazin-dovme-yaptirilir-mi.jpg

[2]

: http://twitter.com/share

[3]

0
: http://delicious.com/save

[4]

Share on Tumblr: http://pinterest.com/pin/create/button/?url=http%3A%2F%2Fbirkadinfenomeni.com%2Fyazin-dovme-yaptirilir-mi.html&description=Yaz%C4%B1n%20D%C3%B6vme%20Yapt%C4%B1r%C4%B1l%C4%B1r%20m%C4%B1%3F&media=http://birkadinfenomeni.com/wp-content/uploads/2013/06/Yazin-dovme-yaptirilir-mi.jpg

Copyright © 2009 Bir Kadın Fenomeni. Tüm Hakları Saklıdır.