- Bir Kadın Fenomeni | Kadınlara Dair Her Şey - http://birkadinfenomeni.com -

Yazın Güzel Görünmenin Sırrı: Güzel Bacaklar

Posted By İmge On 27 Mayıs 2013 @ 13:33 In El Bakımı ve Ayak Bakımı,Estetik,Güzellik | No Comments

Yazın Güzel Görünmenin Sırrı: Güzel Bacaklar

Yüz ve ellerden sonra vücudun en çok görünen bölümünü bacaklar oluşturuyor. Gelen yaz mevsimiyle beraber pantolonlar raflara kalkarken şortlar, etekler ve bikiniler giyilmeye başlıyor, bacakların önemi bir kat daha artıyor…

Güzel ve düzgün biçimli bacaklar, hiç şüphesiz kadın fiziğinin en önemli unsurlarından. Şıklık ve zarafetin kısa etekler ve şortlarla vurgulandığı sıcak günlerde bacak güzelliği bir kadın için çok önemli. Peki acaba hangi bacaklar güzel algılanıyor? “Güzel bacaklar denince akla ne geliyor? Bu soruları konunun uzmanına, estetik cerrah Op. Dr. Metin KEREM’e sorduk:

Dr. Metin Kerem, bacakların karmaşık ve detaylı bir anatomik yapısı bulunduğunu, ve bacağın estetik özelliklerini de bu anatomik yapının oluşturduğunu söylüyor: “Güzel  bacaklar, derinlerdeki kas yapılarını bir ölçüde belli etmelidir. Ancak kas kıvrımlarının çok sert değil yumuşak geçişlerle kendini göstermesi istenir. Kalın ve kilolu bacaklarda  kas sınırları silindiğinden görüntü kabalaşıyor. Aşırı spor yapan kadınlarda ise kaslar çok belirginleştiğinden erkeksi bir görüntüye dönüşebiliyor. Bunların ikisi de hoş değil”  diyor. Dr. Kerem, bacak güzelliğinin popo ve ayaklarla da ilgili olduğunu vurguluyor: “İdeal bir vücut silüetinde kalça ile bacak arasındaki ayrım net olmalı, basen ve uyluk içlerinde fazla yağ birikimi olmamalı, diz içleri bombeli değil düz olmalı. Alt bacak kavisi giderek incelmeli, zarif bir ayak bileğiyle son bulmalı. Bakımlı ayaklar da olmazsa olmazlardan elbette.” Op. Dr. Metin Kerem,bacak yapısının, bazen genetik özelliklere, bazen de alınan kilolara, ilerleyen yaşa bağlı olarak bozulabildiğine değiniyor. Bozulmalar oluştuğunda, kişinin vücut yapısına göre “fazlalık”ların olduğu bölgelerdeki yağ dokularının azaltıldığını, “eksiklik”lerin olduğu bölgelerin ise doldurulduğunu söylüyor. Bacakta bulunan fazlalıkların, liposuction veya lazer liposuction ile alındığını, eksikliklerin ise yağ enjeksiyonu veya silikon bacak protezleriyle giderildiğini sözlerine ekliyor.

Süreç Nasıl İşliyor? 

Op. Dr. Metin Kerem, bacak estetiğine yönelik girişimlerde her hastanın ihtiyacının birbirinden farklı olduğunu, genel tedavi kurallarının ve sürelerinin kişiden kişiye değiştiğini belirtiyor. Genel olarak, operasyon sonrası işe dönme sürelerinin 3 ila 7 gün arasında değiştiğini, istenen sonucun alınmasının ise ortalama 6 ayı bulduğunu söylüyor.

[2]
0
[3]
[2]

Article printed from Bir Kadın Fenomeni | Kadınlara Dair Her Şey: http://birkadinfenomeni.com

URL to article: http://birkadinfenomeni.com/yazin-guzel-gorunmenin-sirri-guzel-bacaklar.html

URLs in this post:

[1] Image: http://birkadinfenomeni.com/wp-content/uploads/2013/05/guzel-bacak-estetigi.jpg

[2]

: http://twitter.com/share

[3]

0
: http://delicious.com/save

[4]

Share on Tumblr: http://pinterest.com/pin/create/button/?url=http%3A%2F%2Fbirkadinfenomeni.com%2Fyazin-guzel-gorunmenin-sirri-guzel-bacaklar.html&description=Yaz%C4%B1n%20G%C3%BCzel%20G%C3%B6r%C3%BCnmenin%20S%C4%B1rr%C4%B1%3A%20G%C3%BCzel%20Bacaklar&media=http://birkadinfenomeni.com/wp-content/uploads/2013/05/guzel-bacak-estetigi.jpg

Copyright © 2009 Bir Kadın Fenomeni. Tüm Hakları Saklıdır.