Yıpranmış Ellerin Onarımı Bitkilerle Mümkün!

Yıpranmış Ellerin Onarımı Bitkilerle Mümkün!

Her kadının hayali güzel, kadifemsi bir el… Eller, sadece yeri doldurulamaz bir yardımcı değil, aynı zamanda bir güzellik kartviziti! Sonuçta, ilk bakışta hiç bir kadının saçına, ayakkabısına bakılmıyor. Karşılıklı sohbette yüzden sonra ilk dikkat çeken ellerdir…

Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt  “Ellerin yüz teninden daha ince ve hassas bir yapıya sahip olmasından dolayı, kolay yıpranan bir özelliği bulunuyor. Deterjanlar, kalitesiz temizlik malzemeleri, sabunlar ve güneşin olumsuz ışınlarıyla yıpranan el derisi, estetik görüntüyü etkiliyor. Fakat doğanın gücü bu sorunu altetti. Yıpranmaya karşı onarım sağlayan ve çabuk sonuç veren bitki yağ ve özleri var”  diyor.

Herbalium Bitki Merkezi yöneticisi, ellerdeki yıpranmaya karşı jojoba, biberiye, portakal, buğday ve papatya gibi bitkilerin etken maddelerinin çok güzel bir deri meydana getirdiğini, bozulan, çatlayan cildin yenilendiğini söylüyor.

Yıpranan eller doğal çözümle yenileniyor

Yaşlanma etkilerini yavaşlatmak, lekelerle başetmek,  elleri zarif ve yumuşak hale getirmek için  bitki uçucu yağları devreye giriyor: Cildin doğal yenilenmesini destekliyor, tırnakların güçlenmesini sağlıyorlar.

Bitki proteinlerine dayalı el güzelleştirici yöntemin aktif bileşenlerinin sonuçlarını anlatan Kurt,  “pullanma ve çatlama gibi görünümleri de sona erdiren bir etki söz konusu” diyor. Bitki özleri  kesik ve sıyrıkların iyileşmesine de katkıda bulunuyor.

Eller için ipuçları ve püf noktaları:

-El kremirizi haftada üç gün gece sürün. Çünkü derideki hücre yenilenmesi o saatlerde  gerçekleşiyor. Kreminizi biraz fazlaca sürdükten sonra pamuklu bezden bir eldiven  giyerek uyuyun. Siz uykuda iken işlem hızlanacaktır.
-Ellerinizi kremlerken mutlaka ovun ve masaj yapın.

-Tırnak içindeki etleri de kremlemeyi unutmayın.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
İtiraf Ediyorum: Seni Çok Özledim ve Canım Yandı Biraz

Şimdi burada olsaydın… Kısacık iki cümleyle buluşsaydık… Sen otursaydın koltuğa, ben de uzansaydım dizlerine. Saçlarım senden yana… Yüzümüz karşıya baksaydı...

Kapat