Zihin Yorgunluğu Nasıl Geçer?

Zihin Yorgunluğu Nasıl Geçer?

Zihin yorgunluğu olduğu zaman kendimizi hiçbir şeye adapte edemeyiz ve bu durumdan dolayı özellikle sahip olduğumuz işi kaybetme riskine gireriz…

Zihin Yorgunluğu Tedavisi

Zihin yorgunluğu tedavi yöntemleri başında kişileri stresli ve sağlıksız çalışma ortamlarından kendilerini birkaç gün uzaklaştırmaları geliyor. Stres ve yoğun çalışma zihin yorgunluğuna neden olduğu için, zihin yorgunlu tedavi sürecinde birkaç günlük tatil kişiye iyi gelecektir.

Zihin yorgunluğunun tedavisi için bol hava ve güneş alan ortamlarda bulunmaya özen göstermeli, spor yapılmalı ve birkaç gün istirahat edilmelidir.

Gününüz oldukça yoğun geçiyor ve kendinize zaman ayıramıyorsanız zihin yorgunluğu ile karşılaşırsınız. Bunun içinde 2-3 gün işten uzakta kalmalı, evde dinlenmeli ve zihni yoracak hiçbir işle uğraşılmamalıdır. Çalışma esnasında fındık, ceviz ve badem gibi kuruyemişlerin tüketilmesi zihin yorgunluğuna çok iyi geliyor. Ayrıca zihin yorgunluğunun giderilmesi için kuru üzüm, yeşil sebze, üzüm suyu, elma ve sıcak kakao tüketilmelidir. gün içinde içilen bir bardak Türk kahvesi de zihin yorgunluğunu iyi bir yönde etkiler.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Evlenmeden Önce Yapılması Gerekenler
Bekarken Yapılması Gerekenler

Hepimiz hayatımızın nasıl olacağını hayal ederek büyüdük. Evlenecek miyiz? Çocuklarımız olacak mı? 30 yaşında nerede olacağım? gibi sorular her zaman...

Kapat