Bebeklerin Cildi Neden Kurur?

Bebeklerin Cildi Neden Kurur

Bebeklerin Cildi Neden Kurur?

Bebeklerde cildin kurumasının sebebi banyodur. Banyo yaptırdığınızda bebeğinizin tenindeki nemlendirici yağlı madde, kir ile birlikte akar gider. Peki, miniklerin cildini nemli tutmak için ne yapmak gerekir?

Bebeğinizi mümkün olduğu kadar az sürede yıkamaya özen gösterin. Banyo esnasında sıcak değil, ılık su kullanın. Yıkarken kokulu sabunlar yerine doğal olanları tercih edin.

Bebeğinizi yıkadıktan sonra hemen kurulamaya özen gösterin. Kurular kurulamaz nemlendirici uygulayın ve kıyafetlerini daha sonra giydirin.

Evinizdeki hava da bebeğinizin cildinin kurumasına neden olur. Evdeki havayı temizleyen ve nemlendiren bir filtre kullanabilirsiniz. Elbette soğuk havalarda eldiven giydirmeyi unutmayın. Aksi takdirde ellerinin kurumasına neden olacaktır.

Dermatolojik olarak test edilen Molfix Krem & Süt Özlü Islak Havlu, yumuşak dokusu ile bebeklerin cildinde özenli temizlik sağlıyor. Sık kullanımda pişik oluşumunu önlemeye yardımcı olan Molfix Krem & Süt Özlü Islak Havlu, hafif kokusu ve alkolsüz formülü ile bebeğinizin cildini tahriş etmeden yumuşacık yapıyor, bebeğinizin hassas cildini nemlendirirerek yumuşak bir bakım sağlıyor.

Kaynak : Milliyet


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Kemik İliği için Türkkök Umudu
Kemik İliği İçin ‘Türkkök’ Umudu

Lösemi hastası Gamze Akbaş (29) ile ülke gündemine oturan kemik iliği nakillerinde verici sorunu, Sağlık Bakanlığının Türkkök Projesi ile aşılacak.

Kapat