- Bir Kadın Fenomeni | Kadınlara Dair Her Şey - http://birkadinfenomeni.com -

Candy Crush Nasıl Oynanır?

Posted By İmge On 24 Mayıs 2013 @ 10:58 In Eğlence,Oyun,Oyun Haberleri | No Comments

Candy Crush Nasıl Oynanır?

Candy Crush Nasıl Oynanır?

Candy Crush, dünyanın en çok oynanan Facebook oyunu ve mobil oyunlarından biridir. Facebook’taki oyuncu sayısı gelmiş geçmiş en popüler Facebook oyunu olan Farmville’i bile geride bıraktı…

Candy Crush Saga, King.com’un geliştirdiği bir tür puzzle ve beceri oyunudur. Candy Crush Saga Facebook’ta ya da IOS veya Android işletim sistemleri üzerinde oynanabilir. Oyun bilgisayara karşı oynanabildiği gibi gerçek kişilere karşı da oynanabilir.

Candy Crush’ta amaç, oyun çerçevesi içindeki farklı renk ve gruptaki nesnelerden benzer olanları en az üçerli olacak şekilde yan yana zincirler haline getirmek ve bunları patlatarak puan kazanmaktır. Oluşturulan zincir ya da gruplar ne kadar çok aynı öğeden içerirse alınan puan da o kadar yüksek olur. 

Oyuncu nesneleri yan yana getirebilmek için nesneleri her seferinde bir kez sağa sola ya da yukarı aşağı hareket ettirebilir. Oyun belli bir zamanda belli bir skora ulaşma hedefini içerir. Oyuncu verilen sürede level için istenen puana ulaşmalıdır. Hamleler sonucu yeni gruplar oluşturamaz ve oyunu ilerletemezse oyuncu yanar.

Oyun ilk çıktığında 15 aşamadan yani level’dan oluşuyordu. Oyun ilgi gördükçe yeni leveller eklendi. Candy Crush şu an Facebook’da 380, akıllı telefonlarda ise 335 level’dan oluşuyor. 

Candy Crush’ta çizgili şeker, wrapper şeker, renk bombası, jelly fish gibi farklı türde şekerler vardır. Bunları çeşitle şekillerde kombine edebilir ve daha etkili kullanabilirsiniz. Mesela iki çizgili şekerleri yer değiştirdiğiniz zaman bir dikey sütun ve yatay satır silinir. Bir çizgili şeker ve herhangi bir renk sarma şeker yer değiştirildiğinde bir dev çizgili şeker oluşturulur. Bununla yatay 3 satır ve dikey 3 sütundaki bütün şekerler patlatılabilir.

[2]
0
[3]
[2]

Article printed from Bir Kadın Fenomeni | Kadınlara Dair Her Şey: http://birkadinfenomeni.com

URL to article: http://birkadinfenomeni.com/candy-crush-nasil-oynanir.html

URLs in this post:

[1] Image: http://birkadinfenomeni.com/wp-content/uploads/2013/05/Candy-Crush-Nasil-Oynanir.png

[2]

: http://twitter.com/share

[3]

0
: http://delicious.com/save

[4]

Share on Tumblr: http://pinterest.com/pin/create/button/?url=http%3A%2F%2Fbirkadinfenomeni.com%2Fcandy-crush-nasil-oynanir.html&description=Candy%20Crush%20Nas%C4%B1l%20Oynan%C4%B1r%3F&media=http://birkadinfenomeni.com/wp-content/uploads/2013/05/Candy-Crush-Nasil-Oynanir.png

Copyright © 2009 Bir Kadın Fenomeni. Tüm Hakları Saklıdır.