Cep Telefonun Şarj Süresi Nasıl Uzatılır?

Cep Telefonun Şarj Süresi Nasıl Uzatılır?

Cep Telefonun Şarj Süresi Nasıl Uzatılır?

Olmadık zamanlarda şarjının bitmesi cep telefonu ya da akıllı telefon kullanıcılarının en büyük endişelerinden biri. Pili en uzun süre dayanan akıllı telefonun bile günde en az bir kez şarj edilmesi gerekebiliyor. Ancak her zaman telefonu şarj etme imkanı bulunamayabiliyor…

Gerektiği anlarda cep telefonunuzun şarj süresini uzatmak için başvurabileceğiniz birkaç basit yöntem var. İşte onlardan bazıları:

  • Akıllı telefonlarda en çok enerji harcayan özellikler kablosuz veri bağlantılarıdır. Kullanmadığınız zamanlarda akıllı telefonunuzun, 3G, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını kapatın. Bunları sadece gerektiği zaman açsanız da işiniz görülecektir.
  • Lokasyon servisleri de çok enerji tüketir. Bu yüzden yön bulma programlarını veya telefonunuzun harita uygulamalarını kapatın. Bu şarj ömrünüzün yüzde 10-20 daha uzun olmasını sağlayabilir.
  • Ekran parlaklığını ya da ekran ışığını azaltın. Telefonunuz destekliyorsa ekran parlaklığını otomatik ayarlamasına izin verin. Ekran parlaklığını azalmanız size ciddi oranda pil süresi kazandıracaktır.
  • Unuttuğunuz zamanlarda ekranın açık kalması gereksiz enerji tüketimine ve pilin çabuk bitmesine neden olur. Otomatik ekran kilidini devreye sokun. Böylece siz unutsanız bile telefon ekranı otomatik olarak karartır ve piliniz boşuna harcanmaz.
  • Telefonunuzu mümkün olduğunca sıcağa maruz bırakmayın. Unutmayın kullanılan yeni nesil piller yüksek ısı altında daha çok enerji harcar.

Bunlar pil ömrünüzü 2 katına kadar uzatabilir. Pil ömrünüzün daha da uzun olmasını istiyorsanız daha az oyun oynayın, gereksiz işlemler yapmayın ve telefon görüşmelerinizi kısa tutun.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Evleneceğim İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?
Evleneceğim İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Evlilik ciddi emek ve sorumluluk isteyen bir süreç. Bu nedenle uzun süreli ve çok mutlu ilişkiler evliliğin ardından maalesef hayal...

Kapat