Doğal Yollardan Böbrek Taşı Düşürme

Doğal Yollardan Böbrek Taşı Düşürme

Doğal Yollardan Böbrek Taşı Düşürme

Doğal böbrek taşı düşürmek için öneriler…
Böbrek düşürmek için bitkisel kürler…
Doğal yollarla böbrek taşı düşürme…
Doğal yollarla böbrek taşı nasıl düşürülür?

Böbreklerde oluşan taşların büyük bir kısmı hiç bir şey yapılmasa bile kendiliğinden düşme eğilimindedirler. Ancak azınlıkta da olsa özellikle yarım santimetre den daha büyük çaptaki taşların düşmesi için böbrek taşı düşürme yöntemleri adı verilen bir takım yöntemlerin denenmesi gerekebilmektedir. Şimdi bu yazımızda cerrahi olan ve olmayan böbrek taşı yöntemleri nelerdir kısaca bilgi verecek, daha sonra da bitkisel çözümler ile böbrek taşı düşürmek için ne yapılmalı bunu cevaplayacağız.

Böbrek taşını düşürmek için rahatsızlığın başlangıç aşamasında mı yoksa kronik bir hal mi aldığı sorusunun cevabı önem arz etmektedir. Akut durumda olan böbrek taşı düşürme vakalarında taşın kendiliğinden düşmesi veya bitkisel çözümler ile böbrek taşı düşürme denemeleri daha olumlu sonuç verirken, uzun süreden beri devam eden kronik böbrek taşı ağrıları için ultrasonla böbrek taşı düşürme, endoskopi ile böbrek taşlarının tedavisi, ilaç tedavileri ile böbrek taşlarının düşürülmesi veya ameliyatla böbrek taşını çıkarıp alma gibi yöntemler kullanılmaktadır. Şimdi böbrek taşını düşürmek için ne yapmalı sorusuna bitkisel yöntemler ve doğal çözümler ile cevap arayalım.

Böbrek Taşı Düşürmede kullanılan şifalı bitki türleri şunlardır: Mısır Püskülü, Çoban kesesi, Sedef otu, Bayır turpu, Hatmi, Hazenbel, Pekmez, Limon suyu, Limonata kürü

Mısır Püskülü ile Böbrek Taşı Düşürme Yöntemi

Nasıl Yapılır ve Hazırlanır: 100 gram kadar mısır püskülü öncelikle 1 litre suda kaynatılır ve kaynar su böbrek taşının tedavisinde kullanılmak amacıyla bir süzge vasıtasıyla süzülür. Elde ettiğimiz mısır püskülü suyu günde 1 su bardağı olacak şekilde aç karnına günd 2 kez içilir. Mısır püskülü ile böbrek taşı düşürme kürü sabah ve akşam günde 2 kez uygulanacaktır.

Çoban Kesesi ile Böbrek Taşı Düşürme Kürü

* Çoban kesesi de böbrek taşı söktürücü etkisi olan on derece faydalı bir bitkidir. Bu şifalı bitki ile birlikte bir başka bitkisel böbrek taşı düşürme etkisi olan sedef otu bir arada kaynatılarak demlenir. Bunun ardından elde edilen bitki çayı içerisine dilerseniz bir çay kaşığı bal ilave edilerek sabah ve akşam bir fincan kadar tüketilerek böbrek taşlarını düşürmek ve böbrek taşı sancısını kesmek için kullanabileceksiniz.

Bayır turpu ile Böbrek Taşı Düşürme Kürü

* Bayır turpu da böbrekleri çalıştıran ve böbrek kumu da denilen küçük çaptaki böbrek taşlarını düşüren bir şifalı bitkidir. Bayır turpu küçük bir tencere içerisine dilimlenir ve üzerine yeteri kadar su ilave edilir. Elde edilen bu su kaynatıldıktan sonra bayır turpunun içerisindeki taş düşürücü bitkisel besinler ile daha da zenginleşecektir. Daha sonra bu suyun içerisine tatlandırıcı herhangi bir şey katmadan günde 1 kez aç karnına bir su bardağı içeceksiniz.

Hazenbel kökü ile Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?

* Hazenbel kökü suda haşlandıktan sonra bir süzgeç yardımıyla süzülür. Elde edilen sıvı şerbet kıvamına gelinceye kadar pekmez ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şerbetten günde iki bardak içilir.

İbrahim Saraçoğlu Böbrek Taşı Düşürmek İçin Bitkisel Çay-Böbrek Taşına Bitkisel Çözüm ve Doğal Tedavi:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu geçenlerde katıldığı bir televizyon programında böbrek taşı düşürücü bitkisel çay tarifi vermişti. Bu çay ile özellikle sık böbrek taşı ağrısı şikayeti olanlar için gerçekten etkili ve alternatif bir bitkisel çözüm kürü geliştirilebiliyor. İbrahim Saraçoğlu böbrek taşı düşürten bitki çayı nasıl yapılıyor şimdi kısaca buna bakalım:

200 ml yani 1 tam su bardağı gelecek klorsuz suyu kaynatıp 3-4 dk kaynattıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş avokado yaprağı atıyoruz ve bu şekilde yaklaşık 10 dk kadar hafif ateşte kaynamaya bırakıyoruz. 10 dk nın ardından elde ettiğimiz avakado yaprağı çayını aşırı bir biçimde soğumasına mahal vermeden çay ısısı kıvamında tüketiyoruz. Böbrek taşlarını düşürücü avokado çayı tok karnına ve akşamları 2 su bardağı kadar tüketilecek. Yemeklerden yarım saat sonra tüketilmesi uygun olacaktır.

Btkisel böbrek taşı döktürücü kür 5 tam gün uygulanmalı ve 5. günün bitmesinin ardından 3 tam gün ara verilmelidir. Bu ara süresince böbrek taşlarının düşmesi kuvvetle muhtemeldir. Avokado çayı ile böbrek taşı düşürme kürü en fazla 3 kez tekrarlananilir ve her tekrarın arasında 3 günlük dinlenme süresinin olması zorunludur. Aksi takdirde böbrekleri aşırı bir biçimde yorabilirsiniz. 3 tekrarın ardından tekrar avokado çayı ile böbrek taşı düşürme bitkisel kürü yapmak isterseniz 3 hafta ara vermeniz gerekmektedir.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Öfkelenince Neden Bağırırız?
Öfkelenince Neden Bağırırız?

ÖFKELENEN VE SİNİRLENEN KİŞİLER NEDEN BİRBİRİNE BAĞIRIRLAR?

Kapat