Duvak Nasıl Olmalıdır?

Duvak Nasıl Olmalıdır?

Kadınların gelinliklerinden sonra karar vermekte en çok zorlandıkları bir diğer konu duvak seçimi. Duvak seçerken nelere dikkat etmeli?

Duvak düğünlerin olmazsa olmazlarından. Pek çok da duvak modeli var. Uzun duvak, dirsek hizasında duvak, kısa duvak, kafes duvak, katlı duvak… En uygun duvağı nasıl seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte en gizemli düğün aksesuarınızı doğru seçmenizi sağlayacak altın ipuçları…

Duvaklar gelinliğin en önemli parçası… Bir gelinliğin tarzını belirleyen modeliyse, o tarzı tamamlayarak hazır hale getiren duvaktır. Bu sebepten duvak seçimi gelinlik seçimi kadar önemli. İşte duvak seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç madde…

Duvağınızı seçerken gelinliğinizin tarzıyla uyumlu olmasına dikkat edin, mümkünse gelinlik ve duvağınızı takım olarak tercih edin.

Detaylara dikkat edin!
Dantel gibi detaylara dikkat edin dümdüz saten bir gelinliği hareketlensin diye dantelli bir duvakla kullanmayın. Gelinliğinizle bütünlük yaratmaya çalışın.

Takma şekline dikkat edin!
Saçınız topuz ise duvağınızı topuzun altından takarak daha şık görünün. Saçlarınızı salık bırakıyorsanız duvağınızı tepeden takarak sıradan bir saç imajından kurtulun. Eğer taç kullanıyorsanız duvağınızı mümkün olduğunca sade bir model seçerek alttan takın.

Mekâna dikkat edin!
Düğününüzün gerçekleşeceği mekâna göre bir duvak seçin. Özellikle havuzlu ya da dans alanının dar olduğu bir yer ise yerlerde sürünen upuzun duvaklardan tercih etmeyin.

Yedek duvak yaptırın!
Duvağınız uzunsa, kısa bir yedek duvak yaptırın ve gecenin ilerleyen saatlerinde daha rahat hareket etmek için duvağınızı kısa olanla değiştirin.

Renk uyumuna dikkat edin!
Gelinliğinizin tonu beyaz ya da kırık beyaz olabilir, duvağınızı da aynı tonda seçmeye özen gösterin. Beyaz renklerin hepsi aynı gibi görünse de ara tonları arasında ciddi fark olur.

Boyuna dikkat edin!
Duvağınızın boyunu gelinliğinizin modeline göre belirleyin. Kısa ya da deniz kızı modelleri için kısa, uzun ve kabarık modeller için de uzun duvak tercih edin.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
2013 Ekim Ayı Şenay Yangel Burç Yorumları
2013 Ekim Ayı Balık Burcu Şenay Yangel Yorumu

2013 Ekim Ayı Balık Burcu Yorumları – Şenay Yangel Balık Burcu Yorumları – Şenay Yangel 2013 Ekim Ayı Balık Burcu...

Kapat