Elleri Nemlendirmek İçin Öneriler

Elleri Nemlendirmek İçin Öneriler

Soğuktan kızaran ellerinizi nemlendirmek için birkaç önerimiz var…

Eldiven giyin

Dışarıya çıkarken mutlaka eldiven giyin. Soğuk havalardan en çabuk etkilenen bölümümüz ellerimiz ve dudaklarımızdır. Bu nedenle eldiven takmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

Evinizdeki nem

Kışın kalorifer ve ısıtıcılar evinizin içerisindeki havayı kurutur. Bu nedenle evinizdeki nem kaybolur ve elleriniz evde otururken bile kurur. Milliyet’te de yer alan habere göre, gül suyu bu durumlarda oldukça yararlıdır. Kalorifer peteğine astığınız nemlendirici haznenin içerisine biraz gül suyu damlatarak hem evinizin güzel kokmasını sağlayabilir hem de nemini koruyabilirsiniz.

Günde birkaç defa ve özellikle dışarıdan içeriye girdiğinizde ellerinizi nemlendirin. Ancak bu kremlerin içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Petrol ürünleri içeren kremlerden uzak durun. Evde elleriniz için belli karışımlar da hazırlayabilirsiniz. Biraz balın içerisine ufak bir parça tereyağı koyun ve karıştırın. Bunu ellerinize uygulayın, bir süre bekletin ve ardından yıkayın. Ellerinizin daha yumuşak olduğunu fark edeceksiniz.


2 Yorum

  • emel ercan
    26 Aralık 2013 | Permalink |

    Bu arada söylemeden de edemeyeceğim Bionem in yüz ve vücut için her cilt tipine yöneik ürünleri marketlerde mevcut..

  • emel ercan
    26 Aralık 2013 | Permalink |

    Nemlendirici olarak bu aralar favorim Bionem ürünleri. Oldukça memnunum özellikle vücut bakımı için cldiniz kuru ise orkide çiçeği özü olan form bir harika.

Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Kuruyan Ciltler İçin Öneriler

ABD’li diyetisyen Cynthia Sass, kış ayında kuruyan ciltler için beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Kapat