Enerjinizi Evinize Yansıtın!!

Enerjinizi Evinize Yansıtın!!

Evinizi pratik ve hesaplı küçük değişikliklerle bahara hazırlamaya ve içinizdeki enerjiyi ve coşkuyu evinizde yaşatmaya ne dersiniz? İşte bunun için yapmanız gerekenler…

Birbirinden pratik ve bir o kadar da hesaplı önerilerle evinizi bahara hazırlayacak aynı zamanda da evinizde yaşadığınız zamanı bir o kadar da keyiflendirecek önerilerle sizi yansıtacak bir ev yaratabilirsiniz. Odanızın havasını değiştirmek istiyorsanız eğer işe aydınlatma elemanlarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Yeni ampuller takarak ya da lamba iplerini süsleyerek bunu başarabilirsiniz.

Lamba iplerini süslemek için boncuklar kullanabilir ve bu boncukları da Tahtakale’den çok ucuza alabilirsiniz. Aydınlatma elemanları demişken abajurlarınız için de yapabileceğiniz yenilikler var. Abajur şapkalarınızı çeşitli işlemeler, resimler veya renkli kumaşlarla kaplayıp eskisinden çok daha renkli ve keyifli bir aksesuar yaratabilirsiniz.

Egzotik ve romantik

Evinizde eğer şömineniz varsa havalar ısındığına göre artık bir işe yaramayacaktır. Ama yaratıcı fikirlerinizle ona dekoratif bir görünüm verip, işlev kazandırabilirsiniz. Nasıl mı? İçini çakıl taşları ile doldurabilir, önüne yerleştireceğiniz boy boy mumlarla mevsime uygun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yaşama alanınızın yani evinizin kokusu da sizi etkileyen bir o kadar da ruh halinizi değiştiren bir konu. Bunun için satın alacağınız kokulu mumlarla kendinize egzotik ya da romantik bir ortam yaratmak mümkün. Hatta satın aldığınız mumların boyutlarını çok küçük tutup, büyük bir tepsinin içine çakıl taşları yerleştirebilir ve mumları da dağınık olarak bu tepsinin içine koyabilirsiniz. Kendinizi sahil kenarında oturuyor hissedecek ve denizin kokusunu da alabildiğinizi göreceksiniz.

Canlı bir salon

Evinizde baharın geldiğini hissetmek istiyorsanız, bunun için yapmanız gereken en önemli şey saksı çiçeklerini çoğaltmak olduğunu biliyorsunuz. Çiçeklerinizin saksılarını evinize uygun seçerseniz evinizde hem baharı, hem yeniliği yaşayabilirsiniz.

Evinizde modern bir görünüm yaratmak istiyorsanız, parlak ve metal olan saksıları kullanmanızı önerebiliriz. Salonunuzun veya odanızın bir duvarını canlı bir renge boyayarak keyifli bir ortam hazırlayabilirsiniz. Ayrıca zeminde kullandığınız halınızı da yenileyerek odanıza taze ve yeni bir görünüm verebilirsiniz.

Küçük çocuğunuz ya da beslediğiniz bir hayvan var ise yıkanabilir bir model tercih etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Kanepeleriniz artık gözünüze eskisi kadar hoş görünmüyor ama yenileyebilecek durumda da değilsiniz. Öyleyse elinizdeki materyali değerlendirin. Üzerine yeni yastıklar ve örtüler hazırlayın. Özellikle peluş ve işlemeli yastıklar bu yıl çok fazla kullanılıyor. Ayrıca elinizde bulunan yastıkları da boncuklar ve pullarla süsleyerek yepyeni bir havaya sokabilirsiniz.

Her şeyi değerlendirin

Keyifli ve eğlenceli kutular yaparak ortalıkta duran ufak tefek eşyalardan da kurtulabilirsiniz. Yapışkanlı kaplama kağıtları ile kutulara dekoratif bir görünümde kazandırmış olacaksınız.

Banyonuz için de küçük ama sevimli değişiklikler yapabilirsiniz. Banyo perdenizi yenileyebilirsiniz. Desenli veya düz bir perde yardımıyla banyonuzun havasının bir anda değiştiğini göreceksiniz. Ayrıca banyonuza uygun renkli havlular kullanarak bu havayı daha da güzelleştirebilirsiniz.

En çok beğendiğiniz fotoğraflarınızı bir araya getirerek kendinize bir galeri hazırlayabilirsiniz.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Mutluluğun Kaynağı Yazımızda Saklı

Hep iyiyi oynamanın, bir başkası gibi davranmak ve başkalarına özenerek yaşamanın ömür boyunca insanın omuzlarında bir yük olacağını belirten uzmanlar...

Kapat