Facebook Hesap Silme – Kapama İşlemi

Facebook Hesap Silme - Kapama İşlemi

Facebook hesabını dondurmak istediğinizde buna kolayca erişim sağlayabileceğiniz gibi bunu facebook hesabınızda hesap ayarları, güvenlik sayfasının bitiminde sol alt köşede yer alan hesabımı dondur butonuna basarak gerçekleştirmeniz mümkündür…

Ancak yakın arkadaşlarınızla iletişim kurup fotoğraf ya da video paylaşım aracınız olan facebook hesabınızı silmek istediğinizde farklı bir yol izlemeniz gerekmektedir.

Facebook hesabınızı silebilmeniz için öncelikle silmek istediğiniz hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş işlemini başarı ile gerçekleştirdikten sonra aşağıda belirtilen linke tıklamalısınız.  Ancak linke giriş yapmadan önce bilmelisiniz ki hesabınızın tam olarak silinebilmesi için silme işlemi gerçekleştirildikten sonra iki hafta boyunca hesabınıza hiç giriş yapmamanız gerekmektedir ve bu iki haftanın sonunda facebook hesabınız geriye dönüşü olunmayacak bir şekilde silinmiş olacak ve siz bir daha bu hesabınıza erişim sağlayamayacaksınız.

Facebook Hesap Silme İşlemi;

1. Silmek istediğiniz facebook hesabına facebook giriş sayfasından mail adresinizi ve şifrenizi yazarak giriş yapınız.

2. Giriş işlemini başarı ile gerçekleştirdikten sonra Facebook hesabınızı silmek için tıklayınız…

3. Hesap silme başlığı altında size bir bilgilendirme yazısı gösterilecektir. Bu yazının hemen sağ alt köşesinde ise hesap silme butonu ve iptal butonu yer almaktadır. Hesap silme butonuna basarak facebook hesap silme işlemini başlatmış olacaksınız.

4. Hesap silme butonuna bastıktan sonra önünüze çıkan ekranda uygun yerlere şifrenizi ve ekranda belirtilen doğrulama kodunu girerek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

DİKKAT: Hesabınızın kalıcı olarak silinebilmesi için hesap silme işleminizi başlattıktan sonra iki hafta yani on dört gün geçmeli ve siz hesabınıza bir kere bile giriş yapmamanız gerekmektedir.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Bowling Hakkında Bilgiler
Bowling Hakkında Bilgiler

Bowling, tarihin en eski oyunlarından biridir. Ortaya çıkışı hakkında çeşitli söylentiler olsa da insanların tarihin ilk dönemlerinden beri dünyanın farklı...

Kapat