Hem Odanızı Yenileyin Hemde Ruhunuzu!

Hem Odanızı Yenileyin Hemde Ruhunuzu!

Evinizde en sık kullandığınız odayı yenileyerek evinizin her köşesinde tazelik hissi uyandırabilirsiniz. Ekonomik bütçeler ve pratik önerilerle odanızı yenilemenin 8 yolu…

1. Tül ve perdeler odanızın görünümünü doğrudan etkiler. Yerlere kadar uzanan perdeler romantik ruhu yansıtır. Perdelerinize 20 santimetre ekleme yaparak yenileme yapabilirsiniz.

2. Salon bitkileri ve çiçekleri odanızı yenilemek için kullanabileceğiniz en etkili objelerdir. En çok ışık gören bölüme rengârenk ve güzel kokulu çiçekler yerleştirin, hem odanız yenilesin hem mis gibi koksun. Yeni nesil saksı içi aydınlatma sistemlerini kullanarak odanızı aydınlatabilirsiniz. 

3. Salondaki halıları gözden geçirmeye ne dersiniz? Mevsime göre halı değişimi yapmak hem dekorasyonda yenilik hem de ferahlık sağlar. Yaz günlerinde ince kilimler, kış günlerinde dokuma halılar kullanabilirsiniz. Canlı renkler seçmek odanıza pozitif enerji katacaktır.

4. Duvarlarınızda tablo ve çerçeve kullanmayı sever misiniz? Peki, en son zaman değiştirdiniz? Kendiniz için yeni çerçeveler alın. Beğenilerinize göre ahşap da metal çerçeveler ile hem resmin hem de odanızın havasını yenileyin! 

5. Mutfağınızı yenilemek için mutlaka büyük bütçeler ayırmak gerektiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sadece kapı kollarını ya da mutfak raflarının yerini değiştirerek yeni dekore edilmiş bir mutfak görünümü kazandırabilirsiniz. Raflar, ahşap olabileceği gibi metal ve lakeden yapılmış olabilir.

6. Dubleks bir evde mi yaşıyorsunuz? Merdivenlerinizde değişiklik yapmaya ne dersiniz? Mevsimine ve zevkinize göre merdivenleri halıyla kaplayın. Ahşap kullanmayı seviyorsanız, mobilya cilaları ile parlaklık kazandırın. Farkı hissedeceksiniz. 

7. Yatak odası ya da salonda kullandığınız abajurların üstlerini yenileriyle değiştirebilirsiniz. Yaza uygun maviler, yeşiller kullanarak hem abajuru hem de odanızı yenileyebilirsiniz. Tabloların altına sabitleyeceğiniz şık aydınlatma sistemleri ile ilgiyi tabloya odaklayabilirsiniz. Mutfak raflarında uzun aralıklar spot lambalar kullanabilir, şık dizaynlar yapabilirsiniz.

8. Odanızın bir bölümüne en sevdiğiniz ve birbiriyle uyumlu objeleri yerleştirin. Doğa köşesi, şark köşesi, meditasyon köşesi gibi temalar belirleyip, dekore edin.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Ailece Yemek Yemenin Önemi Nedir?
Ailece Yemek Yemenin Önemi Nedir?

Ailenin tüm fertlerinin aynı masa başında toplandığı, sohbet ettikleri akşam yemeklerinin, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğu belirtildi...

Kapat