Kadın Dünyasında Takının Yeri ve Önemi

Kadınlar yaşamları boyunca giyimlerine ve aksesuarlarına oldukça önem verir. Durum böyle olunca takının yeri de kıyafet kadar önemli olmaya başlamıştır. Her kombin, hatta her kıyafet için bile farklı takılar kullanılır. Özellikle kıyafet kombini yaparken takı seçimi oldukça önemlidir. Giymiş olduğunuz elbise ya da pantolon-bluz konseptini çok hoş takılarla tamamlayabilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.Takılar için çeşitli alternatifler vardır fakat altın takılar kadınlar için ışıltının sembolüdür…

Altın Küpe Kullanımı

Altın küpe kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken, küpenin boyutu ve kıyafetinize uygun olup olmadığıdır. Günlük kullanım için sade altın küpeler tercih edebilirsiniz fakat gece hayatı için taşlı ve büyük boyutlarda küpe modelleri seçilebilir. Aynı zamanda zümrüt ya da safir küpeler de görünümünüze hoşluk katacaktır. Böylece kıyafetinize farklı bir hava katmış olacaksınız.

Altın Bileklik Kullanımı

Altın bileklik kullanımında belirli bir kural yoktur. Eskiden sadece bir tane bileklik takılırken, şimdi birden fazla bileklik takılabilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta ise taktığınız bilekliklerin birbirleriyle olan uyumu olmalıdır. Aynı zamanda altınların renkleri de birbiriyle uyum içermelidir.

Altın Kolye Kullanımı

Altın kolye, diğer takılara göre biraz daha tamamlayıcı bir roldedir. Kolye seçimi yaparken giyeceğiniz kıyafetin önemi oldukça fazladır. Günlük hayatınızda sade kolyeler tercih ederken, şık bir davette ya da düğüne giderken ışıltılı kolyeler takabilirsiniz. Bunların yanı sıra inci, safir, yakut, pırlanta ve zümrüt kolyelerde oldukça popülerdir.

Altın Yüzük ve Alyans Kullanımı

Güzel bir kot pantolon ve t-shirt tercih ettiyseniz kesinlikle eklem yüzüklerini kullanmalısınız. Eklem yüzükleri genellikle beyaz, rose ve sarı altın olarak üretilmektedir. Manevi değeri ve duygusal anlamı olan alyans ise her zaman takacağınız bir takı olduğu için zevkinize uygun olarak seçmeniz gereken bir aksesuardır.

Altın Bilezik Kullanımı

Genellikle yatırım amaçlı ya da hediye olarak alınan altın bilezikler, bazı kadınlar tarafından düğünlerde ve özel davetlerde kullanılmaktadır. Altın bilezikleri takı olarak kullanmak istiyorsanız boyutlarının ve modellerinin birbiri ile olan uyumuna dikkat etmelisiniz.

Doğru Takı Seçimi İçin Formül

Bir kadın olarak doğru takıları seçmediğinizi düşünmek özgüveninizi eksiltebilir. Giyeceğiniz kıyafete ya da bulunacağınız ortama uygun takılar bulamıyorsanız daha fazla seçeneğe göz atmalısınız. Sınırlı seçenek arasından en iyisini seçseniz bile bu sizin için en iyisi olmayabilir. Tam olarak aklınızdan geçen ve içinize sinen takıları bulmak için doğru yere bakmalısınız. Bu aşamada internet size yardımcı olacaktır. Altın kolye, yüzük, alyans gibi takı ihtiyaçlarınız için en fazla seçeneği Altinbas.com sitesinde bulabilirsiniz.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Lenfoma Belirtileri Nelerdir?
Lenfoma Belirtileri Nelerdir?

Vücudun en önemli savunma sistemlerinden biri de lenf bezleridir. Lenf bezleri aynı zamanda bağışıklık sisteminin de önemli bir parçası ve...

Kapat