Kalori Yakmanın Kolay Yolları

Kalori Yakmanın Kolay Yolları

Gündelik yaşamda yaptığımız çoğu şey aslında farkında olmadan kalori yakmamızı sağlar. İşte kolay yolla kalori yakmanızı sağlayacak öneriler…

Bisiklete Binmek

10 dakika

Bisikletiniz varsa, düzenli kullandığınızda  sadece 10 dakikada 100 kalori yakabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız varsa, temiz havada hepbirlikte vakit geçirmek için mükkemel bir bahanedir. Bisiklete binmek ayaklarınızı ve kalbinizi kuvvetlendirir.

Video Egzersizi

10-15 dakika

Video fitness’ı yaparken daha çok zevk alıyorsanız, kendininize 10-15 dakika zaman ayırarak haftada 4 ya da 5 kez bu egzersizi yapın. Ama ekstra bir kalori yaktırmayacaktır, zihinsel olarak günlük rutininizden uzaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

Yürüyüş

15 dakika

Bilinen en kolay ve en basit egzersizdir. Haftada en az bir gün yaptığınız yürüyüşün gününü attırmayı hedefleyin. Bir gün işe yürüyerek gidin, eğer uzak değilse ya da arabayı uzak bir yere park edin, otobüsten herzamankinden erken indiyseniz, hareket edin. 15 dakika enerjik yürüyüş en az 100 kalori yaktıracaktır.

Zıplama

15 dakika

İple atlamak hafiftir hissettirir,  hemen hemen  her yerde kullanılabilir. Giydiğiniz ayakkabıların iyi olduğundan emin olun ve her atlayıştan önce ve sonra bacak kaslarınızı gerin, özellikle baldırlarınızı. 15 dakika yaptığınızda 100 kalori yada daha fazlasını yaktıracaktır. 2-3 dakika içinde seri yapmanız gereklidir ama vücudunuzun çok çabuk adapte olması sizi şaşırtacaktır.

Koşmak

Birkaç dakika

Düzenli yürümek 15 dakika içinde 100 kalori tüketir, 1-2 dakika koşuda eklediğinizde bu tempoya daha fazla kalori harcayabilirsiniz. Bir günde ikisini yaptığınızda, muhtemelen her bir gün en az 300 kalori yakmış olacaksınız.

Merdivenler

15-20 dakika

Merdivenleriniz varsa, onları kullanın. Bacak ve kalçalarınızın kuvvetlenmesi için mükemmel bir yoldur ve çok etkili bir biçimde kalori yaktırır. Merdivenleri sık sık kullanmak mümkündür, kalori tüketiminizi fazlasıyla yükseltir. Tahminen merdiven çıkmak 15-20 dakika içerisinde 100 kalori yaktıracaktır.

Dans etmek

20 dakika

Hiçbir şey bacak kaslarınızı, sağlığınızı ve ruh durumunuzu danstan daha iyi geliştiremez. Gece kulübüne gitmenize gerek yok ve bir partneriniz olmasına da, odanızda, mutfakta ya da oturma odasında da dans edebilirsiniz. Çok utangaçsanız, perdeyi kapatın. Bir müzik açın ve dans edin!

Ev İşleri

20 dakika

Kalp hızınızı artırmanızın ve kaslarınızın sağlıklı olmasının en güzel yolu ev işi yapmaktır. Unutmayın süpürdüğünüzde ve bacaklarınızı yavaşça büktüğünüzde, karın kaslarınız çalışır. Güçlü bir şekilde silmek, güce bağlı olarak, her 20 dakikada 100 kalori yaktırır.

Araba Yıkamak

20-30 dakika

Arabayı yıkamak ve silmek vücudunuzun üst kısmı için egzersiz olacaktır. Arabanın üst ve baş kısmına uzanarak silmek, bükülebilirliğinizi artırır.

Kaynak: MYNET


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Doktor Mehmet Öz’ün Sivilce Kürü

Dünyanın tanıdığı ünlü kalp doktorumuz Mehmet Öz, sivilce ve akne lekeleri için kullanılabilcek doğal, şifalı bitkiler ile hazırlanan bakım formülü...

Kapat