Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Türkiye’nin ilk yerli Premium mama markası Champion, sevimli dostlarımızın diğer ihtiyaçlarını da unutmuyor. Tamamen doğal olan ‘bentonit’ toprağından üretilen Champion Bentonit Kedi Kumu, yüksek emiş gücü ile hem kedinizin sağlığını koruyor hem de size zaman tasarrufu sağlıyor…

Evininizi paylaştığınız, asil, bir o kadar da şahsına munhasır dostlarımız olan kediler, diğer evcil hayvanlara göre daha seçici olma özellikleriyle de öne çıkıyor. Kullandıkları her ürünü kolay kolay sahiplenmeyen kedilerin beslenmeden sonra en büyük ihtiyaçlarından biri olan kedi kumu seçimi ise onların sağlığı için kritik önem taşıyor. Öyle ki yanlış kedi kumu kullanımı solunum problemlerinden deri ve pati tahrişine kadar pek çok sağlık sorununa neden oluyor.

Türkiye’nin ilk, en büyük ve en yeni teknolojiye sahip  mama üreticisi Tropikal Pet’in premium markası Champion, sevimli dostlarınızın tüm ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyor. Tamamen doğal olan ‘bentonit’ toprağından üretilen Champion Bentonit Kedi Kumu, kedinizin sağlığına zarar verebilecek hiçbir zararlı madde içermediği gibi hammaddesinde kullanılan doğal minerallerin moleküler yapısı sayesinde yüksek sıvı emme gücüne sahip.

Kedi kumu seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında gelen yüksek emiş gücü özelliğiyle Champion Bentonit Kedi Kumu, ıslanınca anında topaklaşarak sıvıyı çok kısa sürede absorbe ediyor. Çabuk ve sıkı topaklar oluşturan Champion Bentonit böylece sıvının kedi kumu kutusunun en altına inip orada birikmesini önlüyor. Uzun süreli kullanımlarda dahi mükemmel bir kuruluk sağlayarak kedinize sağlıklı ve hijyenik bir ortam sunuyor.

Ekonomik uzun süreli kullanım

Sıradan bir kedi kumunun 30 kilosuna eşit olan 5kg Champion Bentonit Kedi Kumu’nun içindeki, Bentonit minerallerinin moleküler yapısı ve mikro gözenekleri sayesinde su ve koku emme kapasitesi çok yüksektir. Kediniz tuvaletini yapınca kum hızla nemi içine çeker ve topaklanır. Kediniz tuvaleti kullandıktan sonra oluşan toprağı elekli kürek ile atarak kalan kumu kullanmaya devam edersiniz. Bu sayede kolay temizlik imkânı sağlayan Champion Bentonit Kedi Kumu size zaman ve kum tasarrufu da sağlar.

Champion Bentonit Kedi Kumu sıvı ile temasa geçtiği anda ortama bebek pudrası kokusu yayar. Hoş kokusuyla kediniz ve sizin rahatınızı ilk sıraya koyan Champion Bentonit, kediniz için sağlıklı bir ortam sağlar. Bu özellik aynı zamanda çok külfetli periyodik tuvalet temizliğini çok daha kolay ve pratik hale getirir.

Kedi kumu seçerken bunlara dikkat!

  • Pati ve deri tahrişini engellemek için doğal maddelerden imal edilmiş olmalı.
  • Koku sorununun önüne geçmek için yüksek emiş gücüne sahip olmalı.
  • Hijyenik bir ortam için kolay temizlenebilir olmalı.
  • Daha ekonomik ve sağlıklı bir kullanım için çabuk topaklanmalı.
  • Kolay temizlik imkânı sağlamalı.

Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Mutlu Evliliğin Şartları
Mutlu Evliliğin Şartları

MUTLU OLMAK İÇİN ÖNCE EŞİNİZİ MUTLU EDİN! PSİKODER BAŞKANI DR. CEM KEÇE: "İMANIN VE İSLAM'IN ŞARTLARI OLDUĞU GİBİ EVLİLİĞİNDE ŞARTLARI...

Kapat